انجام ۱۱ هزار مورد آزمون میکروبی آب شرب در مناطق سیل زده لرستان

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان گفت: بیش از ۱۱ هزار مورد آزمون میکروبی در آب شرب مناطق سیلزده روستایی لرستان انجام شد.

علیرضا کاکاوند روز دوشنبه اظهار داشت: در سیل فروردین ماه امسال بیش از ۳۰۰ هزار مورد کلرزنی در مناطق مختلف لرستان انجام شده است.

وی گفت:: مطلوبیت کلرسنجی بیش از ۹۶ درصد و با بررسی انجام شده مطلوبیت میکروبی بیش از ۹۵.۵ درصد بوده است.

وی با اشاره به مصرف بیش از ۱۴.۵ تن کلر برای رفع آلودگی های میکروبی اظهار داشت: خوشبختانه با اقدامات انجام شده هیچگونه آلودگی میکروبی و یا مسمومیت و یا شیوع بیماری در این خصوص گزارش نشده است.

وی افزود: شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان به صورت دائم در حال بررسی و نظارت بر آلودگی آب شرب روستاها است.

مدیر عامل شرکت آبفار لرستان در ادامه از آمادگی متخصصین این شرکت برای رفع مشکل فاضلاب زندان مرکزی خرم آباد خبر داد و گفت: فاضلاب زندان مرکزی خرم آباد در سالهای گذشته توسط سازمان زندان ها به صورت سبتیک تانک کار شده که به دلیل عدم بهره برداری صحیح از آن، متاسفانه در حال سرریزاست.

کاکاوند ادامه داد: سرریز فاضلاب زندان مرکزی خرم آباد به روستاهای همجوار و بخصوص روستای دارایی سرازیر شده و مشکلاتی را برای روستاییان منطقه به وجود آورده است.

وی با اشاره به اینکه متولی اصلی رفع این مشکل سازمان زندان ها است بیان کرد: شرکت آبفار لرستان آمادگی دارد در صورت نیاز و لزوم در بحث مطالعات و مباحث فنی با این سازمان همکاری کرده و در صورت نیاز این مشکل را رفع کند.

وی افزود: مشکل فاضلاب شهرک صنعتی خرم آباد نیز به این شرکت مربوط بوده و هیچ ارتباطی به شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان ندارد.

وی اظهار داشت: بحث فاضلاب روستاها از وظایف این شرکت می باشد اما موضوع فاضلاب زندان مرکزی خرم آباد و شهرک صنعتی این شهر هیچ ارتباطی با شرکت آبفار استان ندارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =