۲۰ آبان ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۲۲
کد خبرنگار: 907
کد خبر: 83551076
۰ نفر

برچسب‌ها

دانشگاه کوثر بجنورد فضای آموزشی کم دارد

بجنورد- ایرنا- رئیس دانشگاه کوثر بجنورد گفت: این مرکز آموزش عالی به عنوان تنها مرکز تک‌جنسیتی آموزش عالی شرق کشور هم‌اکنون با کمبود فضای آموزشی، فرهنگی، پژوهشی و اداری روبه‌رو است.

 دکتر علیرضا حسینی روز دوشنبه در آیین گرامیداشت دانشجویان ورودی جدید اظهار داشت: هم اکنون تمام فضاهایی را که در اختیار این مرکز آموزش عالی است،  استیجاری است که در شان دانشجویان نیست.

وی گفت: هر چند ساخت این دانشگاه در تخته ارکان به علت کمبود اعتبار رها شده بود اما، هم اکنون عملیات ساخت آن از سر گرفته شده است که امیدوار هستیم مرحله اول ساختمان آموزشی آن در بهمن ماه سال جاری به بهره برداری برسد.

وی گفت: این مرکز آموزش عالی در گستره ۸۷ هکتار  ساخته می شود که در سفر رهبر معظم انقلاب به این استان ۶۰ میلیارد ریال برای ساخت آن اختصاص یافته اما به دلیل کمبود اعتبار پروژه متوقف شده بود.

وی اظهار داشت: دانشگاه دخترانه کوثر بجنورد، در رتبه‌بندی جدید پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، رتبه نخست را در بین دانشگاه‌های خراسان شمالی به دست آورد.

رئیس دانشگاه کوثر بجنورد افزود: این مرکز آموزش عالی همچنین در بین دانشگاه های کشور نیز رتبه ۴۲ را کسب کرد که در مقایسه با رتبه‌بندی پیشین این پایگاه استنادی، که ۶۷ بود، ۲۵ رتبه ارتقا یافته است.

حسینی افزود: پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، در رتبه بندی دانشگاه ها و موسسات پژوهشی، معیارهایی چون آموزش، وجهه بین المللی، تسهیلات و امکانات، فعالیت های اجتماعی و اقتصادی و صنعتی را مورد ارزیابی قرار داده است.

رئیس دانشگاه کوثر بجنورد در خصوص تالیف کتاب نیز گفت: اعضای هیات علمی این دانشگاه سال گذشته ۸ عنوان کتاب و امسال یک عنوان کتاب تالیف کردند و یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه هم امسال برنده جایزه دکتر کاظم آشتیانی بنیاد ملی نخبگان شد.

وی اظهار داشت: دانشگاه کوثر مجوز انتشار را در سال جاری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کسب کرده است.

وی گفت: دانشگاه کوثر اولین دانشگاه ویژه خواهران در شمال شرق کشور و دومین دانشگاه تک جنسیتی ویژه خواهران بعد از دانشگاه الزهرا است.

حسینی با بیان اینکه دانشجویان باید از تک محوری و تک بعدی بودن خارج شوند اظهار داشت: برای اینکه به انسان بزرگ تبدیل شوید از تضارب افکار و اندیشه‌ها بهره ببرید و به تحلیل آن‌ها بپردازید.

رییس دانشگاه کوثر با تأکید بر اینکه دانشجویان باید در تولید علم نقش داشته باشند گفت: از امکاناتی که دولت جمهوری اسلامی ایران در خدمت شما گذاشته است بهره ببرید و با ذهن‌های ورزیده و پویای خود یاری‌گر دانشگاه باشید.

دانشگاه کوثر بجنورد، ویژه دختران، سال ۹۱ با هفت رشته و جذب ۲۵۰ دانشجو فعالیت آموزشی خود را آغاز کرد و اکنون رتبه دوم دانشجو را در بین دانشگاه های تک جنسیتی کشور دارد.  

هم اکنون افزون بر سه هزار دانشجو در سه دانشکده علوم انسانی، علوم پایه و فنی و مهندسی این دانشگاه زیر نظر ۵۴ استاد و عضو هیات علمی تحصیل می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =