اجرای روزهای فرهنگی پیوند ملت‌های ایران و روسیه را تقویت می‌کند

قزوین - ایرنا - اجرای روزهای فرهنگی علاوه بر افزایش تعاملات اقتصادی و گردشگری پیوند فرهنگی بین ملت‌های ایران و روسیه را تقویت می‌کند.

رهبر ارکستر گروه لگزینکا و گروه‌های نمایش آیینی روسیه روز دوشنبه در حاشیه برگزاری همایش روزهای فرهنگی این کشور در ایران به میزبانی قزوین افزود: برگزاری هفته‌های فرهنگی پیش زمینه تعاملات گردشگری، فرهنگی و اقتصادی را بین ۲ کشور ایران و روسیه افزایش داده و لازم است که به سمت تقویت هرچه بیشتر روابط فرهنگی حرکت کنیم.

جامبولات ماگومدوف با بیان اینکه سال گذشته در روسیه روزهای فرهنگی ایران برگزار شد، اظهار داشت: امسال تصمیم گرفتیم روزهای فرهنگی روسیه را در ایران برگزار کنیم و بتوانیم بخش کوچکی از فرهنگ و هنر غنی فدراسیون روسیه را برای مردم ایران به نمایش بگذاریم.

وی در مورد دلیل انتخاب استان قزوین برای برگزاری روزهای فرهنگی روسیه در ایران اظهار داشت: استان قزوین در قرون مختلف مهد دانشمندان و عالمان بزرگی بوده که این ظرفیت در کنار وجود آثار و بناهای تاریخی سبب شد که این استان برای برگزاری روزهای فرهنگی روسیه در ایران انتخاب شود.

ماگومدوف در تشریح گروه‌های هنری روزهای فرهنگی روسیه در ایران تشریح کرد: در این همایش گروه‌های حرکات آیینی کوبانسکو کازاچی، موزه وولگاگراد و لگزینکا بخشی از فرهنگ اصیل روسیه را به نمایش گذاشتند.

همایش روزهای فرهنگی روسیه در ایران از ۱۸ تا ۲۳ آبان ماه سال جاری در استان‌های تهران و قزوین برگزار شد.

همایش روزهای فرهنگی روسیه در ایران به میزبانی قزوین روز سه شنبه در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) برگزار شد و  حدود ۷۰ هنرمند روس با اجرای حرکات نمایشی و موسیقی فرهنگ غنی کشور روسیه را به نمایش گذاشتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =