۲۰ آبان ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۳۴
کد خبرنگار: 1820
کد خبر: 83551033
۰ نفر

برچسب‌ها

تدبیر دولت از شدت تحریم ها کاسته است

کرمان - ایرنا - وزیر اطلاعات گفت : ما با احترام دست به دست دنیا خواهیم داد اما هرگز در برابر بیگانگان سر تسلیم و ذلت فرود نمی آوریم گفت : با تدبیر دولت و نظام جمهوری اسلامی شدت و اثرات تحریم ها کاهش یافته است.

به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود علوی روز دوشنبه  در جمع مردم شهربابک اقدام ترامپ در تحریم ایران را خطایی بزرگ قلمداد کرد و گفت: ایران اسلامی عزت خود را با هیچ چیز عوض نمی کند و هم اکنون نیز همه مسئولان نظام طبق راهبری مقام معظم رهبری یعنی در مقابله با تحریم به پیش می روند به طوری که دشمن به زانو درآمده است.

وی تصریح کرد: هرچند تحریم ها تا حدی اثرگذار بوده اما با تدبیر دولت و نظام جمهوری اسلامی این اثرات مدیریت شده است.

وزیر اطلاعات تأکید کرد: اگر ما پیرو مکتب اهل بیت و خط مشی انقلاب اسلامی باشیم عزتمند و سربلند هستیم و نیازهای خود را در دنیا تأمین می کنیم.

وی با اشاره به اینکه این هنر دولت مردان جمهوری اسلامی ایران است که در وضعیت تحریم حقوق کارمندان خود را پرداخت می کند، ماهیانه ۵۲ هزار میلیارد تومان یارانه می پردازد و کارهای عمرانی را اندک اندک پیش می برد، یادآور شد: به برکت این اسلام و انقلاب و رهنمون های امام راحل و مقام معظم رهبری به ادامه راه امیدوارتر هستیم.

حجت الاسلام علوی همچنین به دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت : در طول هشت سال دفاع مقدس و در جبهه های حق علیه باطل فرزندان دلاور شهربابکی حضوری درخشان داشتند و امام جمعه شهرستان از جانبازان و یادگاران آن دوران است.

وی با بیان اینکه پیامبر گرامی اسلام درهای علم، نورانیت و دانش را بر روی انسانیت گشود و دنیا را روشن کرد، افزود: اگر جوانان ما فرصت تحصیل پیدا کردند این از ثمرات اسلام و انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام علوی که به عنوان نماینده دولت به شهر بابک سفر کرده بود ، بیان داشت: مشکلات موجود و مطرح شده در شهربابک را منتقل خواهیم کرد و در دولت دستور حل آن ها را خواهم داد.

امام جمعه شهرستان شهربابک نیز در ادامه به مردم متدین شهربابک اشاره کرد و گفت: تعداد شهدای شهربابک از متوسط کشوری بالاتر است.

حجت الاسلام انصاری افزود: این شهرستان از گنج های مادی و معنوی فراوانی برخوردار است و فرزندان با استعدادی دارد که همواره در مسابقات علمی و کنکور رتبه های برتر کشور و بالاترین قبولی ها را داشته است.

وی بیان داشت: بواسطه رفت و آمد مجتهدان و علمای بزرگ در این شهرستان، شهربابک شهری فرهنگی محسوب می شود.

وی وظیفه دولت را رساندن مردم به بهشت دانست و تصریح کرد: مردم شهید پرور شهربابک می خواهند که مسئولان بیش از پیش خون شهدا را گرامی بدارند و در ادارات شئونات را بیشتر رعایت کنند.

حجت الاسلام انصاری بحث رشد جمعیت را از دغدغه‌های مردم برشمرد و عنوان کرد: یکی از هجمه های دشمن کم شدن جمعیت جمهوری اسلامی ایران است.

وی تأکید کرد: در بین هجمه ها و تحریم های دشمنان، مسئولان امنیتی کشور، فعالیت خود را در جهت حفظ آرامش اقتصادی جامعه روزافزون کنند.

نماینده مردم شهربابک هم در ادامه شهربابک را شهری فرهنگی خواند و گفت: شهربابک قدمتی تاریخی، مردمانی تحصیلکرده، نجیب و قانون مدار دارد که تعداد کم افراد زندانی شهرستان گواه این ادعا است.

علی اسدی با بیان اینکه بخش های صنعت، معدن، کشاورزی، دامداری و گردشگری در شهربابک فعال است، اظهار داشت: زمینه برای به ظهور رسیدن این ظرفیت ها مهیا نشده که مشکلات بیکاری  کاهش یابد.

وی توسعه معادن را از اهداف خود دانست و تصریح کرد: با توسعه معادن بخش اعظمی از مشکلات مربوط به حوزه اشتغال مرتفع خواهد شد.

اسدی با اشاره به اینکه بسیاری از جاده های روستایی شهربابک به دلیل عدم تخصیص اعتبار آسفالت نشده اند، گفت: تعداد زیادی از روستاهای ما با مشکل بی آبی و کم آبی روبه رو هستند و امیدواریم با انتقال آب خلیج فارس به کرمان و یزد این مسائله حل شود.

وی روند تکمیل جاده شهربابک به هرات را کند ارزیابی کرد و بیان داشت: این مسیر محور بسیار خطرناک است و امیدواریم کار آن با سرعت تر باشد تا رفت و آمد از آن راحت تر صورت گیرد.

اسدی با بیاناینکه  نیروهای تحصیل کرده، توانمند و متخصص شهربابک در جای جای کشور ایران هستند، تأکید کرد: در بخش بهداشت و درمان شهربابک ما با کمبود پزشک متخصص مواجه هستیم و حتی برخی روستاهای شهرستان کمبود پزشک دارند و امیدواریم این مشکل مرتفع شود.

فرماندار شهربابک هم گفت: شهربابک دریایی از ظرفیت در بخش های مختلف دارد.

سعید قائینی مظلومیت شهربابک را دلیل عقب افتادگی شهرستان خواند و افزود: شهربابک مردمی نجیب، منطقی و فهیم دارد و ما به پشتوانه این سرمایه انسانی، پتانسیل های مالی درون شهرستان و توکل بر خدا درصدد رفع مشکلات شهربابک هستیم اما به حمایت دولت احتیاج داریم.

وی با اشاره به اینکه سابقه حاکمیت در شهربابک به حدود نیم قرن می رسد، اظهار داشت: تعداد زندانیان در شهربابک ۱۲۶ نفر است که تعداد قابل توجهی از آن ها نیز اهل شهربابک نیستند و این نشان از قانون مدار بودن مردم شهربابک دارد.

قائینی با بیان اینکه شهربابک با مدیران توانمند بومی شهرستان مدیریت شده است، تصریح کرد: به عنوان نماینده دولت درخواست دارم که در این مسیر مثل گذشته و بیش از آن ما را حمایت نمایید که شهرستان رشد کند.

شهربابک در ۲۴۰ کیلومتری کرمان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =