شرکت‌های دیجیتالی بحران‌های صنعت کشور را گره گشایی می‌کنند

اراک - ایرنا - دبیرکل نظام صنفی رایانه کشور گفت: شرکت‌های دیجیتالی و فناوری‌های ارتباطی نقش موثری در گره‌گشایی بحران‌های صنعتی کشور دارد.

" رسول سرائیان" عصر دوشنبه در حاشیه افتتاح نمایشگاه الکامپ اراک در گفت و گو با ایرنا افزود: الکامپ حوزه های ارتباطات، دولت الکترونیک و استارت‌آپ‌ها  را شامل می‌شود.

وی بیان کرد: فناوری‌های اطلاعاتی و ایده‌های استارت‌آپی می‌تواندتحولات زیادی برای صنایع ایجاد کند و پیشرفت در این زمینه را باعث شود

دبیرکل نظام صنفی رایانه کشور ادامه داد: توجه به این بخش می تواند در پیدا کردن بازار هدف صنایع و افزایش سودآوری این بخش موثر باشد.

سرائیان گفت: استارتآپ‌ها و شرکتهای مجازی، نوآوری و خلاقیت‌ها را افزایش و هزینه‌ها را کاهش می‌دهد.

وی اظهار داشت: ۱۷ هزار نفر عضو سازمان نظام صنفی رایانه‌های کشور هستند که از این تعداد ۲۵۰ نفر در استان مرکزی فعالیت دارند.

دبیر کل نظام صنفی رایانه‌ای کشور افزود: جمهوری اسلامی در بحث تحول دیجیتال گامهای بلندی برداشته و در برخی حوزه ها از جمله مالی و بانکداری، هوشمند سازی شهرداری تهران و حمل و نقل خوب وارد شده است.

سرائیان عنوان کرد: در حوزه ساخت و ساز، صنایع پتروشیمی و معادن ضعفهای زیادی وجود دارد که باید در این بخشها نیز با جدیت بیشتری وارد شد.

چهاردهمین نمایشگاه الکامپ، اراک شهر هوشمند تا ۲۴ آبان ماه جاری در محل دایمی نمایشگاههای استان مرکزی در اراک جریان دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =