بنیاد مستضعفان سیمان مناطق زلزله‌زده را تامین می‌کند

تبریز - ایرنا - رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی اعلام کرد: سیمان لازم برای احداث و مرمت خانه‌های مناطق زلزله‌زده در استان آذربایجان‌شرقی، به‌ صورت رایگان توسط این نهاد تامین می‌شود.

پرویز فتاح روز دوشنبه ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های جانباختگان و خسارت‌دیدگان مناطق زلزله‌زده اظهار داشت: تمام سیمان مورد نیاز برای بازسازی و تعمیر مناطق آسیب‌دیده از زلزله اخیر به صورت رایگان توسط بنیاد مستضعفان تامین می‌شود.

وی  در ادامه با اشاره به آمادگی این بنیاد برای کمک‌رسانی به مناطق زلزله‌زده افزود: بنیاد مستضعفان در صورت اعلام نیاز مسوولان مربوطه آماده هرگونه کمک‌رسانی به مناطق زلزله‌زده است.

بنیاد مستضعفان تاکنون بیش از ۱۲۸ هزار تن از سیمان مورد نیاز برای بازسازی و تعمیر مناطق آسیب‌دیده از سیل ابتدای سال ۹۸ همچنین سیمان مورد نیاز برای تعمیر مناطق آسیب‌دیده شهرستان سرپل ذهاب در زلزله سال ۹۶ را نیز به صورت رایگان تامین کرده است.

بامداد جمعه گذشته زلزله‌ای به بزرگی ۵.۹ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲ و ۱۷ دقیقه و ۳ ثانیه حوالی ترک در استان آذربایجان شرقی را لرزاند .

در این زمین لرزه و حوادث مرتبط با آن هفت نفر جان باختند و بیش از ۷۰۰ نفر مصدوم شدند که ۳۴ از مصدومان در بیمارستان بستری و بقیه به صورت سرپایی معالجه شدند.

کانون زمین لرزه، روستای ورنکش بخش ترکمنچای در ۲۲ کیلومتری شمال شهر میانه بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =