۲۲۹ تصفیه خانه فاضلاب در مدار بهره برداری داریم

کرمان- ایرنا - وزیر نیرو گفت: در مقایسه با ۴۰ سال قبل که تنها چهار تصفیه خانه در کشور داشتیم که تنها بخش های خاصی از شهرهای کشور را پوشش می دادند، امروز ۲۲۹ تصفیه خانه فاضلاب در مدار بهره برداری داریم و این امر حکایت از این دارد که دولت ها در نظام جمهوری اسلامی ایران به این مساله توجه خاصی داشته اند.

رضا اردکانیان روز دوشنبه در مراسم بهره برداری  فاز دوم تصفیه خانه شهر کرمان و پروژه سرمایه گذاری تکمیل تاسیسات فاضلاب شهر کرمان در جمع خبرنگاران افزود: تصفیه خانه فاضلاب یکی از شاخص های توسعه یافته روز در دنیا است و  نقش مهمی در سطح ارتقای بهداشت عمومی و نیز یک منبع مهم برای مصارف صنعتی به شمار می رود که می تواند در توسعه کشاورزی نیز تاثیرگذار باشند.

وی دضمن قدردانی از نمایندگان مجلس گفت: نمایندگان استان کرمان معرف واقعی روحیه بردبارانه مردم این خطه و همچنین در عین حال در سطح ملی تاثیرگذار و پیگیر جدی مسائل حوزه های انتخابی هستند و از جمله مواردی که به جد دنبال می کنند بحث تامین آب است.

اردکانیان همچنین ابراز داشت: آب شرب مورد نیاز در افق ۱۴۲۵ در بازه زمانی ۳۰ ساله از منابع خارج حوزه تامین می شود و برای صنعت هم همانگونه که شروع شده است از منابع دریا استفاده و توسعه پیدا خواهد کرد.

وی افزود: افق ۳۰ ساله به این معناست که فرصت کافی داریم تا با اصلاح شیوه های مصرف و با اتخاذ روش های مناسب در بخش کشاورزی بتوانیم ضمن حفظ سطح اشتغال لازم در این بخش بتوانیم با معیشت کشاورزان و امنیت غذایی منابع قابل توجهی از آب را در آن به مقیاس میلیاردها مترمکعب در بخش کشاورزی در قسمت های خشک و کم آب صرفه جویی کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =