رمزگشایی از اتفاقات تمرین تیم ملی؛ ویلموتس به بازیکنان چه گفت؟

تهران- ایرنا- اولین و آخرین تمرین تیم ملی فوتبال ایران پیش از دیدار مقابل عراق در حضور رسانه‌ها در زمین شماره ۲ مرکز ملی فوتبال به انجام رسید.

ساعت حدود ۱۴:۳۰ دقیقه بعداز ظهر است. خبرنگاران خود را به مرکز ملی فوتبال رسانده‌اند و در لابی هتل آکادمی به دنبال گرفتن کارت ورود به تمرین تیم ملی فوتبال هستند؛ اولین و آخرین تمرین شاگردان ویلموتس پیش از دیدار حساس برابر عراق که در حضور رسانه‌ها برگزار می‌شود.

زمین شماره ۲ در احاطه آفتاب

از سرمای روزهای اول آبان ماه خبری نیست و آفتاب، زمین شماره ۲ مرکز ملی فوتبال را در احاطه خود قرار داده است. بازیکنان در حالی که با یکدیگر خوش‌وبش می‌کنند، کم کم وارد زمین می‌شوند. قلی‌زاده بعد از درخشش در وطن ویلموتس، با سرمربی تیم صحبت می‌کند و از آخرین وضعیت خود می‌گوید. موانع در گوشه‌گوشه زمین قرار گرفته‌اند و همه‌چیز برای شروع تمرین آماده است.

جدی‌ترین تمرین تیم ملی در غیاب پنج بازیکن شاخص

خبرنگاران مشغول صحبت با علیرضا بیرانوند، کریم باقری و وحید شمسایی هستند اما ملی‌پوشان با لباس آبی‌آسمانی تمرین را آغاز کرده‌اند. نسبت به روزقبل تعداد نفرات با افزایش ۲ نفری روبرو شده اما همچنان تا تکمیل شدن ۲۳ نفر، پنج نفر باقی‌است. با توجه به برنامه تیم ملی، این جدی‌ترین تمرین پیش از جدال برابر عراق است اما عدم حضور بازیکنانی چون طارمی، آزمون، حسینی و محمدی باعث شده تا کادر فنی دسترسی کامل به نفرات اصلی خود نداشته باشد.

بازگشت پرقدرت اسپینوزی و رونمایی از مربی کمتر دیده شده

کوین مینی، همه‌کاره دقایق ابتدایی تمرین تیم ملی است. بازیکنان زیر نظر او حس خوبی دارند. ویلموتس این بار به سراغ هاشمیان رفته و با او صحبت می‌کند. مانو فریرا در دفترچه خود نکاتی را یادداشت می‌کند. دیمیتری، تراپیست تیم ملی هم که کمتر چهره‌اش دیده شده بود در حال نگاه کردن به کار ملی‌پوشان بود. او یکی از مهره‌های ثابت تیم در مجموعه پک به حساب می‌آید. کمی آن‌طرف‌تر لورن اسپینوزی هم هست. مربی دروازه‌بان‌های فرانسوی تیم ملی که در اردوی قبل حاضر نبود و گفته می‌شد قصد همکاری ندارد اما با روحیه‌ای فراوان و با جدیتی مثال‌زدنی، در حال آماده کردن بیرانوند، مظاهری و نیازمند است. اسپینوزی حس رقابت فوق‌العاده‌ای را بین گلرهای تیم به وجود آورده و مظاهری و نیازمند مثل یک بازی رسمی دایو می‌بندند و برای گرفتن هر توپ تلاش می‌کنند.

توصیه‌های مهم ویلموتس خطاب به بازیکنان راجع به عراقی‌ها

با اینکه قرار بود تمرین فقط ۲۰ دقیقه برای خبرنگاران باز باشد اما امکان حضور آنها تا حدود ۵۰ دقیقه فراهم شد. کم کم تمرین هم سر و شکل جدی‌تری به خود گرفت. ویلموتس پیش از شروع رسمی تمرین و وارد گود شدن، بازیکنان را دور خود جمع کرد. از اهمیت بازی با عراق برای ملی پوشان گفت و اینکه حواشی اخیر را فراموش کنند. ویلی به بازیکنان گفت که ذهن خود را برای بازی‌های روانی عراق آماده کنند. در برخورد با جنگ بیرون از زمین حریف خونسرد باشند و تمرکز خود را از دست ندهند. ویلموتس به ماجراهای قبلی به وجود آمده در بازی تیم نوجوانان ایران مقابل عراق و همچنین جدال ذوب‌آهن و الوزرا اشاره کرد و بازیکنان را شوراند تا در عین تلاش دوچندان به حواشی تیم حریف و بازیکنان و رسانه‌هایش اهمیت ندهند و از کوره درنروند و حرکاتی مثل دیدار با بحرین را از خود بروز ندهند.

ضعف جلال حسن، سوژه ملی‌پوشان

بخش بعدی تمرین، فوتبالی فشرده در نیمی از زمین است. حسابی عرق بازیکنان درآمده است. نفرات تقسیم شده‌اند و نمی‌شود حدس زد که کدام بازیکن قرار است در بازی روز پنجشنبه فیکس باشد. ویلموتس مدام نکات را به بازیکنان یادآوری می‌کند. کاوه رضایی، وریا غفوری و مهدی ترابی انگیزه زیادی برای اثبات توانایی‌شان دارند. نوراللهی هم مثل همیشه پرتلاش است و کم‌اشتباه. بخش بعدی تمرین به ارسال‌های از کناره‌ها اختصاص دارد. بیرانوند از گلرها جدا شده و به تمرین بازیکنان اضافه شده است. همکاری در کناره‌ها و ارسال از چپ و راست در دستور کار قرار گرفته است. جلال حسن دروازه‌بان عراق روی خروج‌ها مطمئن نیست و شاید همین، حربه‌ای برای رسیدن به دروازه عراق باشد.

ساعت حدود ۱۶ است. خبرنگاران و عکاسان به همراه آفتاب تمرین تیم ملی را ترک می‌کنند. ملی‌پوشان اما در هوایی که سردتر می‌شود ‌با حرارت به تمرین ادامه می‌دهند و خود را برای بازی حساس و حیثیتی مقابل عراق آماده می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =