رسمی که حال پیر دانایی را خوب کرد

همدان- ایرنا- رونمایی پوستر هفته کتاب هر سال در همدان طبق رسمی دیرین در منزل یکی از بزرگان این حوزه برگزار می‌شود و امروز این رسم نیکو با شعار "حال خوش خواندن" در منزل "سیدعلی‌اکبر فامیل روحانی" استاد با سابقه همدانی انجام شد و حال این پیر دانایی را هم خوب کرد.

با هدف تقدیر از ۵۸ سال فعالیت فرهنگی در زمینه کتاب و کتابداری آئین رونمایی از پوستر هفته کتاب روز دوشنبه در منزل علی‌اکبر فامیل‌روحانی از اساتید پیشکسوت همدانی برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در این آئین گفت: سال گذشته هم رونمایی از پوستر هفته کتاب در منزل "میرهاشم میری" از فرهیختگان همدان انجام شد و امسال به منظور پاسداشت مقام علمی و فرهنگی دکتر فامیل روحانی رونمایی پوستر هفته کتاب در منزل وی انجام می‌شود.

عاطفه زارعی اضافه کرد: به مناسبت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار بیش از یک هزار و ۲۰۰ برنامه با همکاری همه دستگاه‌های فرهنگی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه به طور میانگین در هر یک از کتابخانه‌های عمومی ۱۲ برنامه اجرا می شود افزود: ۱۱۶ کتابخانه عمومی در حال اجرای این برنامه هستند و امیدواریم به ارتقا خدمات کتابخانه‌ها به مردم منجر شود.

زارعی با بیان اینکه مدت‌هاست که دکتر روحانی درصدد اهدا کتابخانه شخصی خود به کتابخانه‌های عمومی استان است گفت: این کتابخانه نشان دهنده سیر مطالعاتی این شخصیت است که سال‌ها تحقیق و و پژوهش او را برای ما روشن می‌کند.

مدیرکل کتابخانه های همدان با اشاره به اینکه اهدا کتاب با اقدام برجسته دکتر پرویز اذکایی آغاز شد خاطرنشان کرد: مجموعه دکتر فامیل‌روحانی یکی دیگر از اقدامات برجسته در حوزه اهدا کتاب در بحث کمیت و کیفیت است.

 در این آئین سید علی‌اکبر فامیل‌روحانی چهار هزار جلد از کتابهایش را به کتابخانه‌های عمومی همدان اهدا کرد.

 علی‌اکبر فامیل روحانی در تاریخ ۱۳۲۳ چشم به جهان گشود و در سال ۱۳۴۰ به دانشسرا وارد و ۲ سال بعد فعالیت آموزشی خود را در آموزش و پرورش آغاز کرد.

او موسس دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان و نخستین رئیس این دانشگاه از سال ۱۳۶۶ تا ۱۳۷۲ بود و گروه کتابداری و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی را نیز در سال ۱۳۷۶ توسط وی تاسیس شد.

بیست و هفتمین دوره هفته‌ کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار "حال خوش خواندن" از تاریخ ۲۳ تا ۳۰ آبان ماه در سراسر کشور برگزار می‌شود و فایل پوستر و تیزر بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران بر روی سایت هفته کتاب به نشانی اینترنتی hafteyeketab.ketab.ir بارگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =