آیت‌الله سعیدی: هیچ مرجعی توهین به مقدسات را نمی‌پذیرد

قم -ایرنا - تولیت حرم حضرت معصومه(س) بابیان اینکه هیچ مرجع دینی توهین به مقدسات را نمی‌پذیرد، گفت: برخی با نام مقابله با دشمنان ولایت کارهایی را انجام می‌دهند که هیچ مرجع دینی شناخته‌ شده‌ای این اقدام‌ها را نمی‌پذیرد.

به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه(س)، آیت‌الله سید محمد سعیدی روز دوشنبه در نشست درس اخلاق مدیران و مسئولان آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س)، هفته وحدت را فرصتی برای تقویت اتحاد مسلمانان دانست و افزود: بر اساس دستور قرآن،‌ مسلمان نباید به مقدسات کافر نیز توهین کند.

وی بابیان اینکه توهین به مقدسات کفار موجب می‌شود به مقدسات خودمان نیز توهین شود، ادامه داد: متاسفانه برخی به خود اجازه می‌دهند این دستور قرآن را نادیده گرفته و حتی به مقدسات یک مسلمان هم توهین کنند.

آیت‌الله سعیدی، از پیامبر اسلام(ص) به‌عنوان اسوه مدیریت عاطفی نام برد و اظهار کرد: ایشان در جامعه‌ای مملو از بدرفتاری زندگی می‌کردند که انحطاط اخلاقی در این جامعه بیداد می‌کرد اما خداوند متعال آن حضرت را به این جامعه هدیه کرد.

وی اضافه کرد: پیامبر اسلام(ص) طی عمر خود رفعت مقام و عاطفه را به صورتی در مدیریت خود اعمال کردند که برای افرادی که تاریخ زندگانی ایشان را بررسی می‌کنند موجب اعجاب و شگفتی است.

امام‌جمعه قم گفت: هرچند انسان نمی‌تواند همانند پیامبر اسلام(ص) رفتار کند اما می‌تواند در مسیر ایشان گام بردارد و مخالف حرکت ایشان نباشد که یکی از ابزارهای موردنیاز در این راستا سعه‌صدر است.

وی بیان کرد: مدیری که چشم‌انداز و هدف‌های بلندی دارد نه‌فقط از سختی‌ها خسته نمی‌شود بلکه برای تحقق اهداف بلند خود، سختی‌ها را شیرین می‌داند؛ پیامبر اسلام(ص) می‌دانند شخصیت‌هایی که در کنار ایشان هستند در آینده چه ظلم‌هایی خواهند کرد اما باحوصله‌ای که از سوی خداوند متعال به ایشان داده شد، به‌راحتی این افراد را تحمل کردند.

وی با تاکید بر اینکه ترویج سبک زندگی محمدی موجب افزایش رحمت الهی می‌شود، گفت: اگر فردی با تبعیت از پیامبر اسلام(ص) به دنبال خواسته‌های الهی باشد رحمت خداوند متعال شامل آن فرد نیز می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =