۲۰ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۰۶
کد خبرنگار: 1828
کد خبر: 83550772
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۹۷ درصد داروی کشور تولید ملی است

جیرفت - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت : ۹۷ درصد داروی کشور تولید داخل بوده ساخت سه درصد باقیمانده هم در دستور کار قرار دارد.

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز دوشنبه در نشست مشترک شورای اداری شهرستانهای جیرفت و عنبرآباد اظهار داشت: از آنجا که امروز ۹۷ درصد داروها را در داخل کشور می‌سازیم، از واردات هر محصولی که مشابه داخلی آن را داریم جلوگیری می‌کنیم. 

وی افزود: سال‌هایی که در دولت تدبیر در خدمت مردم بودیم روزهای سخت اقتصادی دولت بود چراکه ما خزانه را با نفت زیر ۳۰ دلار تحویل گرفتیم. 
وزیر بهداشت تصریح کرد: در سه سال نخست دولت، رشد اقتصادی مثبت شد و نرخ تورم به سمت تک‌ رقمی شدن سوق پیدا کرد. 
وی ادامه داد: در زمینه توسعه نظام سلامت و طرح تحول، تامین داروهای اساسی و نگهداری پزشکان متخصص در مناطق محروم، دولت خدمات زیادی را به مردم ارائه کرد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه مردم ایران اسلامی به برکت خون شهدا از امنیت زیادی برخوردار هستند اظهار داشت: امروز ما دو راه بیشتر نداریم، یا در مقابل یک قلدر زانو بزنیم و یا مقاومت کنیم، لذا ما پیرو سخنان مقام معظم رهبری، برای حفظ عزت پایداری می‌کنیم.

نمکی گفت: سال گذشته قیمت اقلام دارویی سه برابر امروز بود ولی با وجود فشارهای آمریکا، دولت توانست داروهای اساسی و مواد اولیه کارخانه‌های پزشکی را تا پایان سال تامین کند.  
وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها دروغ می‌گویند که در زمینه دارو تحریم وضع نکرده‌ایم اظهار داشت: مدیران کشور به طور شبانه روز در حال تلاش هستند تا مشکلات ناشی از تحریم‌ها را برطرف کنند. 

وزیر بهداشت به سفر سه ماه قبل خود به مناطق جنوبی استان کرمان اشاره کرد و گفت: در مورد آب آشامیدنی به عنوان متولی سلامت، این مشکل را پیگیری می‌کنم تا به سرانجام برسد.
وی که به عنوان نماینده رییس جمهوری به جیرفت سفر کرده بود بیان کرد: در بخش کشاورزی باید مصرف بهینه انجام دهیم تا در آینده دچار مشکل نشویم و در مورد فضاهای ورزشی نیز در کوتاه‌ترین زمان ممکن، این کمبودها را پیگیری می‌کنیم.

نمکی ادامه داد: در مورد امهال وام‌های کشاورزی مردم نیز، موضوع را به رییس بانک مرکزی اعلام می‌کنم تا این مشکل نیز برطرف شود و بحث مقابله با آفات کشاورزی را هم به عنوان یک مورد ضربتی در دستور کار قرار می‌دهیم.
وی با بیان اینکه دولت به عنوان خدمتگزار قسم خورده و از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد، گفت: در طرح تحول سلامت نگاه ویژه‌ای به مناطق کمتر برخوردار شده، ماندگاری پزشک و رسیدگی به بیماران خاص و طرح تحول نظام سلامت با اولویت پیشگیری بر درمان در حال پیگیری است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین عنوان کرد: دانشگاه علوم‌پزشکی جیرفت به عنوان یکی از دانشگاه‌های مطرح و پیشتاز کشور به شمار می‌رود. 

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عصر امروز به منظور حضور در جلسه مشترک شورای اداری شهرستانهای جیرفت و عنبرآباد و بازدید از طرح‌های درمانی این دو شهرستان به جنوب کرمان سفر کرد.

جنوب کرمان با هفت شهرستان و یک میلیون نفر جمعیت، یک سوم مساحت استان را به خود اختصاص داده است.