فرماندار ویژه لارستان: ایجاد وحدت محدود به کلام و توصیه نباشد

شیراز- ایرنا- معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان لارستان گفت: وحدت نباید صرفا محدود به کلام، صحبت و توصیه باشد بلکه باید همانند عبادات جنبه عملی به خود گیرد و در رفتار، اعمال و فعالیت‌های ما تاثیرگذار شود.

جلیل حسنی دوشنبه، دوشنبه در جشن هفته وحدت در شهر لار افزود: وحدت در وضعیت عادی، موضوع قابل قبول جامعه و دارای پشتوانه عقلی، دینی، علمی و تجربی است،

این فرهنگ نشات گرفته از احکام اسلامی است و ریشه در زبان، آداب، رسوم و تاریخ مشترک دارد که نه‌ تنها باید برای نسل فعلی، بلکه باید برای نسل‌های آینده نیز نهادینه شود.

معاون استاندار فارس اظهار داشت: وحدت حتی در حالت صوری هم می‌تواند زمینه رشد، توسعه و ترقی و ارتقای همه‌ جانبه یک جامعه را فراهم کند همچنان که در جهان امروزی این موضوع حتی در بین جریان‌های سیاسی به‌ صورتی برنامه‌ریزی شده وجود دارد.

وی تاکید کرد: شیعه و سنی، خدا، پیامبر، قبله، قرآن و دینی یکسان دارند و حتی دشمنشان نیز مشترک است بنابراین دلیلی ندارد که بینشان اختلاف باشد.

معاون استاندار فارس  ادامه داد: هنر ما این است که ایده‌ها و کلام تاکیدی بر وحدت را در عمل به منصه ظهور و بروز برسانیم و ضمن آشنایی با سیره و سنت پیامبر گرامی اسلام(ص)که تاکید بر برادری، محبت و وحدت مسلمانان دارد، این سنت پسندیده را حفظ کنیم.  

حسنی، با بیان اینکه رشد و توسعه جوامع بشری و رونق تولید در گرو اتحاد است، این فرهنگ را راهگشای حل مشکلات و معضلات جامعه قلمداد کرد.

فرماندار ویژه لارستان در بخش دیگری از سخنان خود، وحدت میان اقوام را در این شهرستان مثال‌زدنی خواند و آن را الگویی برای کشور دانست و گفت: ارتقای بخش اوز به شهرستان و همراهی و حمایت مردم لارستان نشان داد که وحدت در لارستان وحدتی صرفا کلامی، صوری و تاکتیکی نیست بلکه وحدتی اعتقادی است.

حسنی ادامه داد: همبستگی و وحدت مردم در جنوب فارس، امری ریشه دار است و در عمل و در همه سطوح اجتماعی نمود و جلوه ویژه‌ای دارد.

وی اضافه کرد: اتحاد در این منطقه، ریشه‌گرفته از اشتراکات سرزمینی نیست که با تفکیک اداره‌ها خدشه پذیر باشد بلکه این وحدت از عمق وجود مردم نشات گرفته و در انسجام تاریخی و دینی و فرهنگی ریشه دارد.

فرماندار ویژه لارستان همچنین به تاثیر بسزای وحدت در عرصه اجرایی و اداری هم تاکید کرد و گفت: تصمیمات، مصوبات و ایده‌های نو در صورتی ارزشمند است که قابلیت اجرایی داشته باشد.

هفته‌ وحدت، حدفاصل ولادت نبی اکرم (ص) در دوازدهم ربیع‌الاول به روایت اهل سنت و هفدهم ربیع‌الاول به روایت شیعیان است. 

شهرستان لارستان به مرکزیت لار در فاصله 378 کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =