سفر استاندار خراسان جنوبی به شهرستان‌ها ۵۸۵ مصوبه داشت

بیرجند - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: ۵۸۵ مصوبه با انجام ۱۴ سفر رسمی استاندار به شهرستان‌های استان احصا شده که بخشی شامل پروژه‌های فیزیکی و برخی مربوط به گره‌گشایی از مشکلات مردم است.

سید کمال الدین میرجعفریان روز دوشنبه در نشست شورای اداری شهرستان نهبندان افزود: در بحث رفع مشکلات مردم در کنار آنان هستیم و امیدواریم در راستای اعتلای اهداف نظام همیشه برای رضایت مردم صادقانه تلاش کنیم.

وی اظهار داشت: افتخار می‌کنیم در کنار مردم نهبندان باشیم و تلاش خواهیم کرد هرچه در توان داریم برای رفع مشکل آنان بکار گیریم.

وی ادامه داد: برای احساس نیازمندی مردم، برنامه‌ریزی مناسب و هزینه درست منابع، سفرهای میدانی استاندار به ۱۱ شهرستان استان انجام شده است و ما نیز خیلی فرصت دیدار ایشان را در اداره نداریم چون همواره در حال پیگیری امورات هستند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی افزود: در تنظیم مصوبات آنچه مهم است اجرایی شدن آنهاست که امروز از زحمات دستگاه‌ها قدردانی می‌کنیم که به نحو مطلوب این مصوبات را اجرایی کردند.

وی گفت: هر هفته مصوبات سفر استاندار پیگیری می‌شود و فرمانداران به عنوان رئیس کمیته، درصد پیشرفت مصوبات را رصد می‌کنند.

میرجعفریان یادآور شد: هدف ما از حضور امروز پیگیری میدانی نحوه اجرای مصوبات است و امیدواریم ۱۰۰ درصد محقق شود.

وی اظهار داشت: آنچه در سطح استان با پیگیری استاندار انجام شده است عزم راسخ‌تر مدیران برای اجرایی شدن برنامه‌ها را می‌طلبد.

وی افزود: اکنون ۸۸ هزار واحد مسکن روستایی داریم که در چندین سال گذشته تنها کمتر از ۵۰ درصد آن استحکام لازم را نداشت اما با اقدام مطلوب ۱۰ هزار واحد در یک سال محقق شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی اضافه کرد: امروز با اجرای این پروژه‌ها با کمبود مصالح و نیروی انسانی در استان مواجه هستیم.

وی گفت: در خصوص راه‌ها کارهای بزرگی انجام شده است و یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر در سطح استان ساخت باند دوم و یا ارتقای راه‌های روستایی را داریم.

وی ادامه داد: در بحث اتصال راه ریلی استان به شبکه سراسری راه‌آهن، در سفر معاون اول رییس جمهوری به خراسان جنوبی شاهد آغاز عملیات اجرایی راه آهن بیرجند - یونسی به طول ۳۲ کیلومتر در قطعه ۱۶ پروژه احداث راه‌آهن مسیر زاهدان - بیرجند و اتصال به راه‌آهن بافق – مشهد بودیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی افزود: مشکلات زیادی به دلیل خشکسالی داشتیم که امروز اقداماتی مثل احیای قنوات آغاز شده است و هزار هکتار گلخانه برای استان دستاورد همایش ملی عشایر بود.

میرجعفریان گفت: کارهای بزرگی در سطح استان شروع شده و نیاز است که این نهضت با همت مدیران به نتیجه مطلوب برسد چون این استان ظرفیت بالایی دارد و امروز از مدیران می‌خواهیم تلاش بیشتری برای رفع مشکلات مردم داشته باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی امروز برای پیگیری مصوبات سفر استاندار به شهرستان نهبندان سفر کرد.

سفر استاندار خراسان جنوبی به شهرستان نهبندان در دی ماه سال گذشته ۳۹ مصوبه داشت.

محمدصادق معتمدیان در اولین سفر شهرستانی خود به نهبندان رفت و حدود ۶۰۰ مصوبه در سفر به ۱۱ شهرستان استان تصویب شد.

ستاد پیگیری مصوبات سفرهای شهرستانی استاندار در معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی مستقر است.

نهبندان در ۲۰۰ کیلومتری جنوب بیرجند قرار دارد که در کنار محرومیت از قابلیت‌های مختلف اقتصادی نیز برخوردار است.

اخبار مرتبط