جشن امضای کتاب توسط مولفان برتر کشور

تهران – ایرنا - مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران با اشاره به برنامه‌های این موسسه در بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایرانف جشن امضای کتاب توسط مولفان برتر کشور را از جمله این برنامه‌ها عنوان کرد.

قادر آشنا روز دوشنبه درباره برنامه‌های این موسسه درهفته کتاب گفت: برگزاری ایستگاه‌های نقاشی با محوریت کتاب در نمایشگاه کتاب استانی، برگزاری کارگاه‌های قصه‌گویی در برنامه‌های جنبی نمایشگاه کتاب، ایجاد فضایی جهت نوشتن جملات توسط بازدیدکنندگان با محوریت کتاب و کتاب‌خوانی و برگزاری کارگاه‌ها و نشست‌های آموزشی با محوریت کتاب و کتاب‌خوانی از جمله برنامه‌های موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در هفته کتاب خواهند بود.

براساس اعلام ستاد خبری و رسانه‌ای بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، وی ادامه داد: برگزاری نمایشگاه کتاب در ۵ مرکز استان کیش، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، مازندران و گیلان، رونمایی از کتاب، جشن امضا کتاب توسط مولفان برتر کشور، مسابقه کتابخوانی و بازدید از کتاب‌فروشی‌های همزمان با برگزاری نمایشگاه کتاب در استان‌ها از برنامه‌های موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران خواهد بود.

«هم‌اندیشی گسترش ترجمه و نشر آثار ایرانی»

همچنین این ستاد در خبری دیگر از هفته کتاب از برگزاری نشست «هم اندیشی گسترش ترجمه و نشر آثار ایرانی اسلامی در خارج از کشور و معرفی طرح حمایتی تاپ» در روز یکشنبه ۲۶ آبان‌ماه جاری همزمان با چهارمین روزهفته کتاب خبر داد.

این نشست از برنامه‌های مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی با مشارکت موسسه خانه کتاب به مناسبت هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد.

این برنامه با اهداف ایجاد فضای گفتمانی با ناشران بین‌الملل، ایجاد تفاهم و تعامل بین مرکز و ناشران، شناسایی، تقویت و تسهیل همکاری در روابط مرکز و ناشر و بهره‌گیری از ظرفیت گسترده ناشران در فراهم سازی بسترهای مناسب توسعه ترجمه و نشر در هفته کتاب برگزار می‌شود.

در این نشست ۶۰ شخصیت علمی و فرهنگی، ناشران و نمایندگانی از آژانس ادبی فعال در عرصه ترجمه و نشر حضور خواهند داشت.

بیست و هفتمین دوره هفته‌ی کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ ۲۳ تا ۳۰ آبان ماه در سراسر کشور برگزار می‌شود. همچنین فایل پوستر و تیزر بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران بر روی سایت هفته کتاب به نشانی اینترنتی hafteyeketab.ketab.ir بارگذاری شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =