۲۰ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۲
کد خبرنگار: 2173
کد خبر: 83550671
۰ نفر

برچسب‌ها

انتشار تصاویری جدید از مریخ

تهران- ایرنا- کاوشگر «کیوریسیتی» سازمان فضایی آمریکا در ادامه اکتشافات خود تصاویر زیبایی از چشم‌انداز بیابانی مریخ گرفته است.

به گزارش پایگاه اینترنتی دیجیتال ترندز، این تصاویر هفته جاری گرفته شده‌اند و چشم اندازی از «دهانه گیل» را نشان می‌دهند. گیل دهانه‌ای در مریخ است که دمای آن تا منهای ۹۰ درجه سانتیگراد پایین می‌آید. در وب سایت ناسا می‌توانید مجموعه‌ای منظم و به روز شده‌ای را از تصاویر خام گرفته شده توسط کاوشگر کیوریسیتی مشاهده کنید؛ این تصاویر حاوی اطلاعاتی هستند که زمان و مکان هر تصویر گرفته شده را نشان می‌دهد و نیز اعلام می‌کند که این تصاویر توسط کدام دوربین از دوربین‌های کاوشگر کیوریسیتی گرفته شده است.

مریخ‌نورد کیوریسیتی مجهز به ۱۷ دوربین است که برخی از آنها رنگی و برخی تنها قادر به عکس‌برداری سیاه و سفید هستند. در حالی که برخی از این دوربین‌ها برای عکس‌برداری از محیط اطراف به کار می‌روند، برخی دیگر برای ناوبری و مسیریابی و یکی نیز برای کنترل بازوی رباتیک کنجکاوی کاربرد دارد.

از میان این دوربین‌ها ۹ دوربین هم به دور بدنه این مریخ‌نورد ناسا نصب شده‌اند تا ضمن شناسایی موانع جلوی برخورد با آنها را بگیرند و به فرود این کاوشگر بر سطح مریخ کمک کنند. تصاویر جدید توسط دوربین‌های سیاه و سفید ناوبری و مسیریابی این مریخ‌نورد گرفته شده‌اند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =