طرح یاریگران زندگی در مدارس کهگیلویه و بویراحمد اجرا می شود

یاسوج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح یاریگران زندگی در ۲۰ درصد مدارس مقطع متوسطه اول و دوم این استان اجرا می شود.

هادی زارع پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش،  استانداری، ستاد مبارزه با مواد مخدر و تشکل های دانش آموزی کهگیلویه و بویراحمد اجرا خواهد شد.

وی افزود: این طرح در راستای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و سیاست‌ های ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور و کهگیلویه و بویراحمد است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد مهمترین هدف اجرای این طرح را استفاده از ظرفیت های مختلف مدارس، معلمان و دانش آموزان استان برای کنترل، کاهش و پیشگیری از انواع آسیب های اجتماعی به ویژه مواد مخدر اعلام کرد.

زارع پور بیان کرد: نقشه مبارزه با انواع آسیب های اجتماعی از جمله مواد مخدر در مدارس کهگیلویه و بویراحمد به همت کارشناسان اداره کل آموزش و پرورش این استان تهیه و تدوین شده است.

وی عنوان کرد: ۲۲ تا ۲۸ آبان ماه امسال به عنوان هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی نامگذاری شده است.

زارع پور ابراز داشت: ۳۳ برنامه در طول این هفته برای اجرا در مدارس مقطع متوسطه اول و دوم کهگیلویه و بویراحمد به منظور کنترل، کاهش و پیشگیری از انواع آسیب های اجتماعی به ویژه مواد مخدر اجرا می شود.

وی گفت: سعی می شود که این برنامه ها با رویکرد نوگرایانه، مبتکرانه و خلاقانه در مدارس مقطع متوسطه اول و دوم کهگیلویه و بویراحمد اجرا شوند.

افزون بر ۱۶۱ هزار دانش آموز پسر و دختر مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم در سه هزار و ۲۰ مدرسه کهگیلویه و بویراحمد تحصیل می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =