اعلام آمادگی سازمان ملل برای کمک به حل بحران انتخابات افغانستان

کابل - ایرنا - دفتر سیاسی سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) روز دوشنبه اعلام کرد که آماده است تا برای حل بحران انتخابات ریاست جمهوری این کشور همکاری کند.

منابع خبری افغانستان به نقل از یوناما نوشتند که این سازمان گفته است: کمیسیون انتخابات در رابطه با مدیریت شمارش آراء و  نتایج انتخابات با مشکلات پیچیده ‌ای مواجه شده است و این نهاد آماده ارائه مشورت‌های فنی برای حل این معضل است.

معضل انتخابات افغانستان این هفته زمانی آغاز شد که کمیسیون انتخابات دستور بازشماری دو هزار و ۱۱۸ محل را بدون توافق شماری از ستادهای انتخاباتی از جمله «تیم ثبات و همگرایی» به رهبری عبدالله عبدالله آغاز کرد.

عبدالله دیروز یکشنبه در گردهمایی در کابل خواستار توقف فوری بازشماری آراء شد و هشدار داد که اگر به خواسته وی جواب رد داده شود، اقدام بعدی را  انجام خواهد داد.

اما با وجود مخالفت این تیم، بازشماری آراء ادامه دارد و بر همین اساس رسانه ها و شماری آگاهان از بروز یک بحران هشدار داده اند. انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در ششم مهرماه برگزار شد اما نتیجه آن به دلیل مشکلات زیادی در کمیسیون انتخابات تاکنون اعلام نشده است.

قرار است نتیجه اولیه در ۲۳ آبان تا سه روز دیگر اعلام شود اما برخی گزارش ها حاکی از آن است که بار دیگر اعلام نتیجه انتخابات به تعویق خواهد ا فتاد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =