نام‌نویسی آزمون حفظ و مفاهیم قرآن در سیستان و بلوچستان آغاز شد

زاهدان- ایرنا- رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه سیستان وبلوچستان گفت: نام‌نویسی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در این استان از امروز/دوشنبه/ به مدت یک ماه آغاز شد.

مرتضی کوچکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نام‌نویسی این آزمون به صورت اینترنتی در قالب ۱۶ رشته حفظ قرآن کریم، سه رشته ترجمه و مفاهیم، چهار رشته معارف اهل بیت(ع) و یک رشته درک معنا و تدبر در قرآن از طریق پایگاه www.quranedu.ir انجام می‌شود.

وی هدف از برگزاری این آزمون را تقویت وحدت و انسجام برنامه‌ها و فعالیت‌های قرآنی، سنجش و ارزیابی کمی و کیفی موسسات و مراکز قرآنی، ایجاد انگیزه در میان عموم، جهت دهی آموزش‌های قرآنی در موسسات قرآنی و شناسایی و بروز رسانی بانک اطلاعات قرآن کشور و استعداد های درخشان قرآنی ذکر کرد.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه سیستان وبلوچستان با بیان اینکه آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم بهمن برگزار می‌شود افزود: سال گذشته چهار هزار نفر از استان در این آزمون شرکت کردند.

به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به گواه بسیاری از کارشناسان مسائل دینی و اجتماعی یکی از استان های برتر کشور در زمینه فعالیت‌های قرآنی به حساب می‌آید به طوریکه علاقه مندی به علوم دینی، عشق به اسلام و قرآن و پیامبر (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در جای جای این استان موج می‌زند و مردم مومن، خداجو و عاشق و دلباخته آن از هر فرصتی برای فراگیری مسائل دینی به ویژه حفظ قرآن کریم بهره می‌برند.
تربیت افزون بر ۵۰ هزار نفر حافظ قرآن، برگزاری دوره ها و کلاس‌های متعدد و محافل قرآنی و وجود صدها مسجد و حسینیه و تکیه، سیستان و بلوچستان را به استان حافظان قرآن تبدیل کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =