امروزه موادمخدر به یک ابزار سیاسی و ضدامنیتی تبدیل شده است

زاهدان- ایرنا- رئیس شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر سیستان و بلوچستان گفت: امروزه موادمخدر به یک ابزار سیاسی و ضدامنیتی تبدیل شده که جامعه جهانی را دچار آسیب جدی کرده است.

احمدعلی موهبتی روز دوشنبه در همایش یاریگران زندگی که در سالن فردوسی دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد، اظهار داشت: مبارزه با موادمخدر هزینه‌های فراوانی را برای کشور دارد و زمانی که ۹۰ درصد کشفیات مواد مخدر دنیا در جمهوری اسلامی ایران کشف می‌شود یعنی در خط اول جبهه مبارزه با این پدیده شوم قرار داریم.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: ۲۴ درصد کشفیات موادمخدر کشور به این استان اختصاص دارد که این خود نشان دهنده قرار گرفتن سیستان و بلوچستان در خط مقدم مبارزه جهانی با موادمخدر است. 

وی بیان کرد: امروزه در زمینه گازرسانی، راه‌آهن، مدرسه‌سازی و غیره در این استان هزینه‌های بیشماری صرف می‌شود که علاوه بر ایجاد اشتغال باعث پیشرفت نیز شده اما باید در زمینه پیشگیری، درمان و مبارزه با مواد مخدر بیش از گذشته ورود کنیم و در این راه دستگاه‌های اجرایی به تنهایی نمی‌توانند کاری انجام دهند بلکه همکاری و همیاری همه آحاد جامعه را می‌طلبد.

موهبتی با اشاره به اینکه امروز این بلای خانمان‌سوز مرگ خاموشی را در جامعه ایجاد کرده است، گفت: مردم سیستان و بلوچستان باید جنبشی راه بیندارند و همگان در راه مبارزه با موادمخدر خواب را برخود حرام کنند زیرا در غیراینصورت اعتیاد خواب را برهمه حرام خواهد کرد.

وی با بیان اینکه سرمنشاء طلاق، بیکاری و بی‌عاری مواد مخدر است، افزود: دشمن قصد ایجاد یاس و ناامیدی در بین مردم را دارد و در این راه از شیوه‌های خاموش مانند مواد مخدر استفاده می‌کند که با بیداری باید در مقابل آن ایستادگی کنیم.

همایش یاریگران زندگی با حضور سردار اسکندر مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر کشور، اعضای سازمانهای مردم نهاد، مدیران کل و مسئولان دستگاههای اجرایی، فرماندهان نظامی و انتظامی و سران و ریش سفیدان طوایف در زاهدان برگزار شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha