تولید بیش از ۲۰۰ محصول فناورانه و دانش‌بنیان در همدان

همدان - ایرنا - ‌رئیس پارک علم و فناوری همدان از تولید بیش از ۲۰۰ محصول فناورانه و دانش‌بنیان در این استان خبر داد و گفت: بخش زیادی از این تولیدات صادراتی هستند.

محمد حسن مرادی روز دوشنبه در نشست تخصصی تبیین روند اجرای نظام استاندارد سازی محصولات دانش بنیان اظهار داشت: ۵۰ شرکت دانش بنیان و ۱۴۰ واحد فناور در استان همدان فعالیت دارند که دستکم ۲۰۰ محصول در این واحدها تولید می شود.

وی خاطرنشان کرد: این محصولات در زمینه تولید برق و الکترونیک، موادشیمیایی، ماشین ها و صنایع کشاورزی، آی تی، عمران و مهندسی پزشکی است که بیشتر آنها صادراتی هستند.

مرادی تلقیح مصنوعی ملکه زنبور عسل، محصولات نانو، بذر هیبرید گیاهان زینتی، کنه شکارگر و اپلیکیشن های گوناگون برخی از محصولات دانش بنیان همدان است که به قلب اروپا صادر می شود. 

رئیس پارک علم و فناوری همدان گفت: سال گذشته محصولات دانش بنیان استان ۲۳۰ میلیارد تومان فروش داشت.

وی از فراهم شدن بازار فروش برخی محصولات دانش بنیان به عراق خبر داد و گفت: در حال انتقال تولیدات به نمایشگاه یکساله در این کشور هستیم.

مرادی به راه اندازی چند شتاب دهنده در صنایع بزرگ همدان تا پایان سال اشاره کرد و افزود: صنایع برای توسعه واحدهای تحقیق و توسعه خود به سمت ایده پردازان می روند و از این طریق تولیدات خود را پیشرفته و بروز می کنند.

گفتنی است محصولات فناورانه یک درجه پایین تر از تولیدات دانش بنیان هستند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha