سرانه فیزیکی کتابخانه‌های عمومی در چهارمحال و بختیاری ۲.۷۴ متر است

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری گفت: سرانه فیزیکی کتابخانه‌های عمومی در استان ۲.۷۴ متر به ازای هر ۱۰۰ نفر جمعیت است که در وضعیت بهتری نسبت به میانگین کشور  قرار دارد.

فرهاد خلیل‌مقدم روز دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت هفته کتاب افزود: سرانه فیزیکی کتابخانه‌های عمومی در کشور به ازای هر ۱۰۰ نفر، ۱.۷۴ متر است.

وی، با اشاره به وجود ۹۰۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های عمومی این استان، تصریح کرد: به ازای هر نفر در استان یک جلد کتاب وجود دارد که این آمار در مقایسه با میانگین کشور که به ازای هر نفر سه جلد کتاب درنظر گرفته شده است، مطلوب نیست.

خلیل‌مقدم، تعداد اعضای کتابخانه‌های عمومی استان را ۴۵ هزار نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۲۰ هزار نفر مرد و ۲۵ هزار نفر زن هستند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، تعداد کتابخانه‌های عمومی این استان را ۶۶ باب برشمرد و اظهار داشت: از این تعداد ۵۵ باب در شهرها و ۱۱ باب در روستاها فعال است.

خلیل‌مقدم با بیان اینکه مردم ۱۳ شهر استان از نعمت کتابخانه عمومی بی‌بهره هستند، خاطرنشان کرد: از این تعداد برای ۴ شهر تا پایان سال کتابخانه راه‌اندازی می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به برنامه‌های هفته کتاب از اجرای ۵۰۰ ویژه برنامه در این هفته خبر داد و گفت: برگزاری نشست انجمن‌ کتابخانه‌های عمومی استان، دیدار با خانواده شهدا، حضور در نماز جمعه و دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان، تجلیل از برترین‌های حوزه کتاب و کتابخوانی، برگزاری نشست خوانش کتاب، نقد و رونمایی کتاب و عضویت رایگان کتابخانه‌های عمومی از مهمترین این برنامه‌ها به شمار می‌رود.

به گزارش ایرنا، ۲۳ تا ۳۰ آبان با عنوان هفته کتاب نامگذاری شده است.

شعار هفته کتاب امسال، «حال خوش خواندن» تعیین شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =