رشد ۲۰ درصدی سرانه زیربنای کتابخانه‌های ملایر

همدان- ایرنا- رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی ملایر گفت: تا پایان سال گذشته سرانه زیربنای کتابخانه‌های این شهرستان به ازای هر یکصد نفر ۱.۷۸ مترمربع بود که این آمار در هفت ماهه امسال با افتتاح ۲ باب کتابخانه جدید و با رشد ۲۰ درصدی به ۱.۰۹ درصد افزایش یافت.

سید مهدی آخشیک روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در مدت یاده شده زیربنای کتابخانه های ملایر از پنج هزار و ۱۳۶ مترمربع به ۶ هزار و ۴۶ مترمربع افزایش یافت.

وی افزود: چهار طرح کتابخانه‌های عمومی شهید «مسعودی پور» روبروی یخدان میرفتاح ملایر، کتابخانه انتهای خیابان سعدی ملایر، کتابخانه روستای ینگی‌کند و روستای توچغاز در دست اقدام است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی ملایر ادامه داد: عملیات اجرایی سه کتابخانه یخدان میرفتاح، خیابان سعدی و روستای ینگی‌کند به‌زودی آغاز و کتابخانه روستای توچغاز با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی به‌زودی افتتاح می‌شود.

آخشیک سرانه فضای مطالعاتی این شهرستان را ۶ هزار و ۱۰۰ مترمربع عنوان و بیان کرد: تا پایان برنامه ششم توسعه این رقم باید به ۱۲ هزار مترمربع برسد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۱ هزار و ۷۰۰ نفر عضو کتابخانه‌های عمومی این شهرستان هستند ابراز امیدواری کرد: با اجرای برنامه‌های فرهنگی و عملیاتی این رقم به حدود ۱۲ هزار نفر عضو برسد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی ملایر همچنین با اشاره به فرا رسیدن هفته کتاب با شعار «حال خوش خواندن» گفت: در هفته کتاب ۲۰۸ عنوان برنامه متنوع فرهنگی در این شهرستان برگزار می‌شود.

آخشیک با بیان اینکه یک هفته زودتر به استقبال هفته کتاب رفته‌ایم و اجرای برنامه‌ها از ۱۸ آبان آغاز شده است اظهار داشت: در این هفته ۱۳ نشست کتابخوان، یک رونمایی از کتاب، ۱۰ مسابقه کتابخوان و ۹ نمایشگاه کتاب برگزار می‌شود.

نشست خبری اداره کتابخانه های عمومی ملایر

اجرای ۲۰۸ عنوان برنامه هفته کتاب در ملایر

وی ادامه داد: در این هفته کتاب «سرزمین ملایر در شاهنامه فردوسی» نوشته «حسن رضا رفیعی» رونمایی می‌شود.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی ملایر همچنین به برگزاری نشست کتابخوان با همکاری سپاه ناحیه ملایر و هسته کتابخوانی بسیج با معرفی چهار کتاب «ر»، «مهمان صخره‌ها»، «قایقی با هشت سرنشین» و کتاب «رد پا برهنه‌ها» در ۲۹ آبان اشاره کرد.

آخشیک بیان کرد: محوریت این نشست کتاب‌هایی است که در حوزه دفاع مقدس و شهدای این شهرستان به رشته تحریر درآمده و یا درباره رزمندگان دفاع مقدس است و یا توسط رزمندگان نوشته شده است.

وی برگزاری سه مسابقه آنلاین سه کتاب، مسابقه عکاسی در سه بخش کتاب و کتابخوانی، مردم و کتاب و نمای بیرونی کتاب، نواختن زنگ کتاب در مدارس، دیدار با امام جمعه ازندریان، غبارروبی گلزار شهدا، دیدار با خانواده شهید مدافع حرم شهید ابراهیم خانی و نشست تربیتی و فرهنگی ویژه بانوان را از جمله برنامه‌های هفته کتاب برشمرد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی ملایر گفت: در صدد هستیم جمعه هفته جاری با همراهی بسیج دستگاه‌های اجرایی، اصناف و سایر نهادها اردوی جهای به روستای «کیکله» در راستای محرومیت زدایی داشته باشیم.

آخشیک بیان کرد: در سه کتابخانه علامه مجلسی، شهید بهشتی و توحید سامن به صورت آنلاین مقاله‌های علوم اسلامی و انسانی در اختیار دانشجویان علوم انسانی قرار می‌گیرد.

شهرستان ملایر دارای ۲۲ باب کتابخانه عمومی، ۲۱ باب کتابخانه نهادی و یک باب کتابخانه مشارکتی است.

هفته کتاب از ۲۳ آبان به مدت یک هفته با شعار «حال خوش خواندن» آغاز می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =