طرح افزایش ظرفیت پست ۱۳۲ کیلوولتی بخش ماهان کرمان به بهره برداری رسید

کرمان - ایرنا -  در چارچوب طرح پویش هر هفته الف_ب_ایران وزارت نیرو و همزمان با سفر رییس جمهوری و وزیر نیرو به استان کرمان، طرح افزایش ظرفیت پست ۱۳۲ کیلوولتی بخش ماهان این استان به بهره برداری رسید.

 در پنجمین هفته پویش هر هفته الف_ب_ایران وزارت نیرو، امروز (دوشنبه )با حضور مدیرعامل شرکت توانیر و جمعی از مسئولان استانی مراسم، بهره برداری از طرح افزایش ظرفیت پست ۱۳۲/۲۰ کیلوولتی ماهان و نیز عملیات اجرایی ۴ پروژه و خط با اعتباری بالغ بر ۲۸۱ میلیارد تومان شامل احداث ۳ پروژه پست انتقال و فوق توزیع در شهرستان های کرمان، کهنوج، بم و احداث ۲۰ کیلومتر خط در شهرستان منوجان آغاز شد.

مدیرعامل شرکت توانیر در این مراسم با بیان اینکه امروز ۱.۲ میلیارد نفر در جهان از نعمت برق بی بهره هستند گفت: در جمهوری اسلامی ایران در بسیاری از روستاهای دور افتاده شاهد رسیدن برق به منازل مردم بوده و کمتر نقطه ای در کشور داریم که از نعمت برق برخوردار نباشد.

محمدحسین متولی زاده با بیان اینکه برق صدها کیلومتر دورتر از شهرها و روستاها در نیروگاه ها تولید و توسط خطوط انتقال به اقصی نقاط کشور می رسد افزود: برق به معنی واقعی از تولید به مصرف است و امکان ذخیره آن وجود ندارد و همکاران ما در شرکت توانیر به صورت ۲۴ ساعته مشغول به فعالیت هستند تا بتوانند برق مطمئن را برای مردم فراهم کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه صنعت برق کشور چند افتخار را برای ایران در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری ایجاد کرده و رکوردی در زمینه مدیریت مصرف و صادرات برق زده است گفت:  مردم استان کرمان در درست مصرف کردن همواره ممتاز بوده اند به گونه ای که ۹۰ درصد مردم دیار کریمان در حد الگو، مصرف برق داشته اند.

مدیرعامل شرکت توانیر افزود: ۳۵۰ هزار مشترک استان کرمان نسبت به سال گذشته مصرف خود را کاهش داده اند که در این راستا  ۷ میلیارد تومان پاداش خوش مصرفی به مشترکان کرمانی پرداخت شده است. وی همچنین به موضوع بهره برداری از طرح افزایش ظرفیت پست ۱۳۲/۲۰ کیلوولتی ماهان اشاره کرد و گفت: هدف اصلی از افزایش ظرفیت پست ماهان، تامین برق منطقه و اتصال نیروگاهی و افزایش ظرفیت ۵ برابری برای این بخش است که می تواند زمینه توسعه این منطقه بکر گردشگری را در استان کرمان فراهم کند.

وزیر نیرو امروز به همراه ریاست جمهور و شماری از اعضای هیئت دولت برای افتتاح و آغاز عملیات اجرایی بیش از چهار هزار میلیارد تومان پروژه‌ صنعت آب و برق به کرمان سفر کرده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =