امام جمعه اهل سنت تربت جام: تفرقه‌ افکنان را باید طرد کرد

مشهد- ایرنا- امام جمعه اهل سنت تربت‌ جام گفت: با کسانی که تفرقه‌ افکنی می‌کنند ابتدا باید با زبان ارشاد و نصیحت گفت‌ و گو نمود و اگر قابل اصلاح نباشند باید آن‌ها را طرد کرد.

مولوی شرف الدین جامی الاحمدی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وقتی منافقین مسجد ضرار را به قصد تفرقه بین مسلمانان ساختند، رسول الله (ص) با دستور خداوند آن مسجد را تخریب و با تفرقه افکنان به شدت برخورد کرد.

وی اظهار داشت: تفرقه افکنان گمراه هستند و خلاف قول خدا عمل می‌کنند. خدا در سوره آل عمران امر به تمسک به ریسمان الهی و پرهیز از تفرقه کرده است، دشمنان از راه ایجاد اختلاف، شکاف و تفرقه بین امت اسلامی وارد می‌شوند و مردم را متفرق و علیه هم تحریک می‌کنند.

وی گفت: موضوع وحدت، توحید و یگانگی است. تنها راه نجات امت اسلامی از مشکلات، وحدت آن‌هاست. مسلمانان اگر همدل، همزبان، همسو و در یک خط از رهبری پیروی کنند و ارشادات ایشان را به کار ببندند جامعه‌ سالم و اسوه خواهیم داشت.

مولوی جامی الاحمدی افزود: محور وحدت، رسول الله (ص) است. رفتار آن حضرت باید سرمشق ما باشد و در همه روزهای سال به آن عمل کنیم.

وی اظهار داشت: در زمینه وحدت باید به جای شعار عمل کنیم. رهبر معظم انقلاب توهین به مقدسات اهل سنت را حرام اعلام کردند اما برخی به این موضوع توجه نمی‌کنند.

۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول از سوی امام خمینی (ره) به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است.

تربت جام در ۱۶۵ کیلومتری مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =