حضور بدون مجوز ۲ تیم نظامی در لیگ کشتی

تهران - ایرنا - رییس سازمان ورزش نیروهای مسلح طی نامه‌ای به فدراسیون کشتی اعلام کرد که حضور ۲ تیم رعد پدافند ساری و پاس تهران در لیگ برتر کشتی باشگاه‌های کشور مورد تایید این سازمان نیست.

در نامه سرتیب دوم ستاد «سید کمال پیمبری» آمده است: از فدراسیون کشتی انتظار می‌رود که وفق مقررات و ضوابط با خاطیان برخورد و از حضور تیم‌های مذکور در لیگ نمایند.

در ادامه این نامه آمده است: براساس نامه‌های قبلی و همچنین تاکید این سازمان مبنی بر غیرقانونی بودن حضور ۲ تیم نظامی رعد پدافند ساری و پاس تهران در لیگ کشتی کشور، متاسفانه ۲ تیم مورد اشاره همچنان در مسابقات شرکت داشته که این امر اعتراض تعدادی از تیم‌های شرکت کننده را بهمراه داشته است. برابر دستورالعمل صادره از ستاد کل نیروهای مسلح هیچ یک از باشگاه‌ها و تیم‌های نظامی جهت شرکت در هر گونه مسابقه ورزشی نیز مجاز به استفاده از بازیکنان و مربیان خارجی نبوده و حضور این قبل ورزشکاران در تیم‌ها ممنوع می‌باشد.

سرتیپ پیمبری تصریح کرد: با بررسی‌های بعمل آمده تیم رعد پدافند ساری برخلاف قانون و ضوابط ستاد کل نیروهای مسلح اقدام به جذب و انعقاد قرارداد با ورزشکاران غیرایرانی کرده که ضروریست فدراسیون ضمن ابطال قرارداد منقعده ورزشکاران خارجی با تیم رعد پدافند ساری، نسبت به برخورد با متخلفین اقدام کند.

لیگ برتر کشتی آزاد باشگاههای کشور از ۲۲ مهر ماه با حضور ۷ تیم آغاز شد که در گروه (الف) تیمهای بازار بزرگ ایران، نام آوران اترک خراسان شمالی و آسانسور و پله برقی بهران (پاس تهران) و در گروه (ب) نیز تیمهای رعد ستارگان ساری، نیروی زمینی ارتش لرستان، دانشگاه آزاد اسلامی و «تا ثبت جهانی توس» حضور دارند.

تیم رعد ستارگان ساری برای حضور در لیگ برتر اقدام به جذب «عظمت توسکایف» و «آرتم گبکوف» ۲ آزادکار روسی کرده است. تیم ساروی هم اکنون در رده سوم گروه (ب) قرار دارد و تیم آسانسور و پله برقی بهران (پاس تهران) نیز به دلیل استفاده تیم اترک خراسان شمالی از ۲ آزادکار خارجی خود پیش از موعد اعلام شده از حضور در لیگ انصراف داده است.

هفته سوم دور برگشت (پایانی) لیگ برتر کشتی آزاد پنجشنبه و جمعه هفته جاری در گروه ب در شهرهای ساری و قائمشهر پیگیری خواهد شد.

در پایان مسابقات هفته جاری تیم های صعود کننده به مرحله نیمه نهایی مشخص می شوند.

برنامه هفته سوم دور برگشت لیگ برتر کشتی آزاد در گروه (ب) به شرح زیر است:

دانشگاه آزاد اسلامی مازندران- هیات کشتی خرم آباد (۲۳ آبان، ساعت ۲۰ – سالن جهان پهلوان امامعلی حبیبی قائمشهر)

 تا ثبت جهانی توس - رعد پدافند ساری (۲۴ آبان، ساعت ۱۶:۳۰ – سالن سیدرسول حسینی ساری)

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =