نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید هرمزگان آغاز شد

بندرعباس- ایرنا- نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید هرمزگان روز دوشنبه با مشارکت شرکت‌های داخلی وصنایع و با حضور مدیران دانشگاه‌ها و مراکز علمی استان آغاز شد.

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت هرمزگان گفت: در نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید، ۱۰۰شرکت صنعتی استان در ۱۰۰ غرفه، کالاهای ساخت خود را درمحل دائمی نمایشگاه‌های بندرعابس درمعرض نمایش گذاشته اند.

خلیل قاسمی در حاشیه برگزاری این نمایشگاه افزود: ۸ واحد علمی و دانشگاهی هرمزگان نیز در این نمایشگاه شرکت دارند تا با استفاده از توان علمی ومهندسی خود، پاسخگوی نیازهای صنایع در حوزه کالاهای ساخت استان باشند.

وی بیان داشت: نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید با محوریت نیازمندی‌های فناوری وارداتی صنایع وتوانمندی‌های ساخت داخل و با هدف رفع نیازهای صنایع هرمزگان برگزار شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اظهارداشت: در این نمشگاه که از ۲۰ تا ۲۳ آبان‌ماه  در ۲ نوبت صبح (۹تا ۱۳) و عصر(۱۶تا۲۱) دائر است، از صنعتگران، دانشگاهیان، کارگاه‌های کوچک و استارتاپ‌ها دعوت شده تا برای رفع نیازهای صنایع هرمزگان پیشگام باشند.
قاسمی یادآورشد: درحاشیه این نمایشگاه پنج کارگروه تخصصی درحوزه «نقش شرکت‌های دانش بنیان ومراکزعلمی پژوهشی وصندوق‌های حمایتی درتامین دانش وفناوری مورد نیاز ساخت داخل»، «نشست تخصصی نیازمندی‌های فناوری و وارداتی معدن وصنایع معدنی»، «نشست تخصصی نیازمندی‌های فناوری و وارداتی صنایع کوچک»، «نشست تخصصی نیازمندی‌های فناوری و وارداتی صنایع نفتی وشیمیایی» و همچنین «نشست تخصصی نیازمندهای فناوری و وارداتی صنایع دریایی» برگزارمی‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =