۲۰ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۵
کد خبرنگار: 1794
کد خبر: 83550225
۰ نفر

برچسب‌ها

آب شرب آبیک به لحاظ بهداشتی هیچ مشکلی ندارد

قزوین – ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: آب شرب آبیک به لحاظ بهداشتی هیچ مشکلی ندارد و مردم نباید در این خصوص نگرانی داشته باشند.

علی فرخ زاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:در سال‌های گذشته آب شرب شهر آبیک با مشکلاتی مواجه بود که برای رفع آن ۲ راه کوتاه مدت و بلند مدت در نظر گرفته شد.
وی اضافه کرد: در طرح کوتاه مدت با حفر چهار حلقه چاه جدید و برخی تمهیدات کیفیت آب ارتقا داده شد و در حال حاضر غلظت آب بالاست اما به لحاظ بهداشتی هیچ مشکلی ندارد.
این مسئول افزود:هم اینک هیچ نگرانی در خصوص استفاده مردم از آب‌های لوله کشی در این شهر وجود ندارد چون هر روز ۲ مرجع معتبر آب و فاضلاب و علوم پزشکی بر کیفیت آب نظارت کرده و بهداشت و سلامت آن را تایید می‌کنند.
وی اضافه کرد:نگرانی اصلی ما در خصوص جمع آوری آب از سرچاه‌ها است که متاسفانه هیچ نظارتی بر روی این چاه‌ها وجود ندارد.
فرخ زاد گفت: طرح بلندمدت ما برای رفع مشکل آب شرب شهر آبیک، انتقال آب از سد طالقان است که در صورت افتتاح، شهر آبیک در اولویت نخست برای دریافت آب سد طالقان قرار دارد.
شهر آبیک در ۵۵ کیلومتری شهر قزوین واقع شده است.
این شهر در سال‌های اخیر به دلیل برداشت‌های بی رویه از منابع آبی، چرای بیش از اندازه دام و الگوی کشاورزی نامناسب در معرض بیابانی شدن و تغییر کیفیت آب قرار گرفته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =