هفته وحدت بهترین فرصت برای ایجاد روحیه همدلی بین مردم است

اصفهان- ایرنا - رییس تشکل‌های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: هفته وحدت بهترین فرصت برای ایجاد و تقویت روحیه همدلی و برادری بین مردم مسلمان کشور است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن بابایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این هفته همه مسلمانان حول محور اسلام، قرآن و پیامبر اکرم(ص) گرد هم آمده و این مناسبت مهم را جشن می‌گیرند.

وی اظهار کرد: بر این اساس سازمان تبلیغات اسلامی هر ساله ویژه برنامه‌هایی برای بزرگداشت و گرامیداشت این هفته برنامه‌ریزی و برگزار می‌کند.

حجت الاسلام بابایی برگزاری جشن‌های میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) به صورت متمرکز در میدان امام علی(ع ) و میدان امام (ره) را از جمله برنامه‌های هفته وحدت در اصفهان برشمرد.

رییس تشکل‌های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی اصفهان افزود: گردهمایی ائمه جمعه و جماعات استان با محوریت موضوع وحدت اسلامی و دیدار با خانواده شهدای فاطمیون از دیگر برنامه‌های هفته وحدت در اصفهان است.

وی خاطرنشان کرد: در گردهمایی دیگری خواهران مدیر تشکل‌های دینی، مدیران هیات‌های مذهبی، کانون‌های فرهنگی و انجمن اسلامی درخصوص موضوع وحدت به تبادل نظر می‌پردازند.

حجت الاسلام بابایی برپایی کرسی‌های آزاد اندیشی در حوزه و دانشگاه با نام وحدت شیعه و سنی، برگزاری مسابقات نقاشی در مورد فلسطین و نامه‌ای به یک کودک فلسطینی  ویژه دانش‌آموزان و تجلیل از نفرات برتر را از دیگر برنامه‌های هفته وحدت در اصفهان عنوان کرد.

وی یادآور شد: برای  هفت روز هفته وحدت، نام‌هایی در نظر گرفته شده که شامل "وحدت اسلامی، رسالت رسانه‌ها، علما و نخبگان"، "وحدت اسلامی، تمدن نوین اسلامی، هویت اسلامی و خودشکوفایی"، "تشکل‌های مردم نهاد، زنان و جوانان"، "ایثار، شهادت و ایستادگی در برابر استکبار جهانی"،"روز امام راحل و مقام معظم رهبری به عنوان پرچمداران امت واحده"، "روز وحدت امت در دفاع از مسجد الاقصی" و "روز پیامبر اعظم(ص) خورشید هدایت و منادی وحدت" است.

حجت الاسلام بابایی افزود: بر این اساس و بمناسبت میلاد پیامبر ختمی مرتبت (ص) و امام جعفر صادق (ع) علاوه بر برنامه‌ها و جشن‌های متمرکز در نقاط مختلف شهر، خطبه‌های نماز جمعه و سخنرانان قبل از خطبه‌ها  هم در رابطه با پیامبر (ص) و وحدت اسلامی است.

 ۱۲ربیع الاول به روایت برادران اهل سنت و هفدهم ربیع‌الاول به روایت اهل تشیع روز ولادت حضرت رسول اکرم(ص) است و پس از پیروزی انقلاب اسلامی فاصله این ۲ روز به عنوان هفته وحدت، نامگذاری شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =