کانون پرورش فکری کردستان به مناسبت هفته وحدت ۱۰۰ برنامه برگزار می‌کند

سنندج - ایرنا - مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان گفت: به مناسبت هفته وحدت در ۲۱ مرکز ثابت این استان ۱۰۰ برنامه مختلف فرهنگی، هنری و ادبی برای کودکان و نوجوانان در حال برگزاری است.

سهیلا شیخی عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مسابقه نقاشی با موضوع وحدت ملی و دستان مهربان حضرت محمد(ص) و دست دوستی، تواشیح خوانی، تهیه درخت به شکل گروهی، شعرخوانی از شعرهای کتاب سلام گل محمدی در وصف حضرت محمد(ص) و معرفی ویژگی‌های شخصیتی پیامبر گرامی اسلام برای اعضا از جمله برنامه‌های وحدت در مراکز کانون استان است که در این هفته برگزار می شود.

وی افزود: کارگاه ادبی با موضوع وصف پاکان و پیامبر مهربانی‌ها، مسابقه حضوری از محمد بگو با هدف شناخت بیشتر از زندگانی حضرت محمد (ص)، نمایش فیلم اصحاب فیل و میهمان غار، نمایش عروسکی ماهی رنگین کمان با موضوع مهربانی و محبت، کارگاه کاردستی قاب و حاشیه و نام پاکان و جورچین کلمات از احادیث حضرت محمد (ص) از دیگر برنامه‌های این هفته است.

شیخی اضافه کرد: تهیه کارت تبریک گرامیداشت هفته وحدت، معرفی و روخوانی کتاب (خاندان پاک)، خوشنویسی نام محمد (ص) در کارگاه خوشنویسی، قاب سازی آن در کارگاه عکاسی و انیمیشن، بازی و سرگرمی با استفاده از کارت بازی اسماء ائمه و معصومین، قصه گویی قصه های قرآنی از جمله برنامه‌های بزرگداشت هفته وحدت در مراکز کانون کردستان است که با حضور اعضا برگزار می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان یادآورشد: این برنامه ها با هدف تقویت و افزایش همدلی میان کودکان و نوجوانان و آشنایی با ابعاد مختلف زندگانی و سیره رسول گرامی اسلام (ص)، امید آفرینی و ایجاد فضای نشاط و انس با پیامبر و ترویج فرهنگ محبت و دوستی با پیامبر مهربانی برگزار می‌شود.

کردستان با ۲۱ مرکز ثابت و ۴ کتابخانه سیارروستایی به کودکان ۷ تا ۱۷ ساله خدمات فرهنگی،هنری و ادبی ارائه می دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha