۲۰ آبان ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۱۴
کد خبرنگار: 2055
کد خبر: 83550155
۰ نفر

برچسب‌ها

گیشه سینماها، در میانه راه متوقف شدند

تهران-ایرنا- فیلم میدوی (میانه راه)، فیلم نخست این هفته در سینماهای آمریکا شد.

این هفته با اکران سه فیلم جدید، نابودگر ۶ و جوکر، در سایه قرار گرفتند و روزهای اوج شان به پایان رسید.

فیلم نخست در جدول فروش هفتگی، میدوی (Midway) است که روایتی از جنگ جهانی دوم را بازگو می‌کند، نبرد دریایی میدوی در اقیانوس آرام میان آمریکا و ژاپن روی داده است و نبردی سرنوشت‌ساز، در این جنگ به شمار می‌آید. در این نبرد که سه روز به طول انجامید، سه هزار نظامی ژاپنی و سیصد نفر از ارتش آمریکا کشته شدند. این جنگ یکی از بزرگترین نبردهای دریایی در قرن بیستم به شمار می آید.

بازیگران این فیلم، وودی هارلسون، جیک وبر، لوک ایوانز، مندی مور، پاتریک ویلسون، برنان بران، اد اسکرین، آرون اکهارت، الکساندر لودویگ، نیک جوناس،، تادانابو آسانو، دنیس کواید، جون کونیمورا، اتسوشی تویوکاوا، دارن کریس و... هستند که به کارگردانی رونالد امریچ ساخته شده است.

میدوی، در هفته نخست نمایش، ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار، پیش از فروش جهانی را به نام خود ثبت کرده است.

در جایگاه دوم جدول، فیلم دکتر اسلیپ (Doctor Sleep)، جای دارد.

این فیلم اقتباسی از رمان استیون کینگ و دنباله ای بر رمان درخشش است که در سال ۱۹۷۷ نوشته شده و  استنلی کوبریک در سال ۱۹۸۰ ان را با  بازی جک نیکلسون، روی پرده سینما برد. 

دکتر اسلیپ، روایت  فرزند خانواده تورنس است که در فیلم درخشش، پسربچه ای کوچک بود و اکنون ۴۰ سال دارد و هنوز زخم های روانی اتفاقات کودکی اش التیام نیافته است. او به آن هتل دور افتاده و مشهور که در فیلم درخشش اتفاقات در آن روی داد می رود  تا به ذهن خود سامان ببخشد. 

بازیگران فیلم ترسناک دکتر اسلیپ، یوان مک‌گرگور، ربکا فرگوسن، جیکوب ترمبلی، بروس گرینوود، امیلی آلین لیند و... هستند و کارگردانی این فیلم را بر عهده داشته است. 

این فیلم در هفته نخست نمایش، ۱۴ میلیون دلار و فروش جهانی ۳۴ میلیون دلار را به نام خود ثبت کرده است.

سومین فیلم پرفروش در هفته ای که گذشت، بازی با آتش (Playing with Fire) با بازی یک کشتی گیر آمریکایی است. 

این کمدی، روایت سه آتشنشان تنومند است که در همه عملیات هایشان موفق بوده اند اما این بار برای نجات دادن سه بچه خرابکار و کنترل نشدنی، وارد میدان می شوند که چالش بسیار سختی برایشان به شمار می‌رود. 

در این فیلم، که به کارگردانی اندی فیکمن ساخته شده است، جان سینا،  برایانا هیلدبرند، جودی گریر، کیگان-مایکل کی، جان لگویزمائو و ...بازیگران نقش های اصلی هستند.

بازی با آتش، در هفته نخست نمایش، ۱۲ میلیون دلار و فروش جهانی ۱۵ میلیون دلار را به نام خود ثبت کرده است.

فیلم آخرین کریسمس (Last Christmas)، چهارمین فیلم فروش هفتگی، روایتی دراماتیک از یک روابطه عاشقانه است. 

این فیلم درباره زندگی دختری به نام کیت است که در یک فروشگاه کار می کند و از کار خود راضی نیست و همیشه خودش را برای انتخاب هایش سرزنش می کند، در شب کریسمس، مردی به نام تام وارد فروشگاه می شود و زندگی کیت بعد از آشنایی به شکل دیگری به خود می گیرد. 

بازیگران فیلم آخرین کریسمس، امیلیا کلارک، هنری گولدینگ، اما تامپسون، میشل یئو، ربکا روت و... هستند این فیلم به کارگردانی ساخته شده است.

این فیلم، در هفته نخست نمایش، ۱۱ میلیون دلار و فروش جهانی ۱۴ میلیون دلار را به نام خود ثبت کرده است.

در رده پنجم فروش هفتگی فیلم ها، نابودگر۶: سرنوشت تاریک (Terminator ۶: DarkFate)  جای دارد که با فروش کم فروغ خود در هفته دوم نمایش، رقم ۱۰ میلیون دلار و فروش جهانی ۱۹۹ میلیون دلار را به نام خود ثبت کرده است. 

پنج فیلم دوم فروش هفتگی از این قرارند: 

جوکر(Joker)، ششمین هفته نمایش، فروش هفتگی ۹ میلیون دلار و فروش جهانی ۹۳۴ میلیون دلار

ملفیسنت ۲: معشوقه شیطان (Maleficent: Mistress of Evil)، هفته چهارم نمایش، فروش هفتگی ۸ میلیون دلار و فروش جهانی ۴۳۰ میلیون دلار

هریت (Harriet)، هفته دوم نمایش، فروش هفتگی ۷میلیون دلار و فروش جهانی ۲۳ میلیون دلار

زامبی لند ۲ یا سرزمین زامبی‌ها: شلیک نهایی (Zombieland Double Tap)، هفته چهارم نمایش، فروش هفتگی ۴ میلیون دلار و فروش جهانی ۱۰۱ میلیون دلار

خانواده آدامز (The Addams Family)، هفته پنجم نمایش، فروش هفتگی ۴ میلیون دلار و فروش جهانی ۱۵۴ میلیون دلار

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =