المپیاد ورزشی درون‌مدرسه‌ای خراسان شمالی افتتاح شد

بجنورد- ایرنا- المپیاد ورزشی درون‌مدرسه‌ای خراسان شمالی روز دوشنبه با مشارکت ۵۵ هزار دانش‌آموز، در این استان افتتاح شد.

سرپرست معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی به خبرنگار ایرنا گفت: این المپیاد که با همکاری انجمن های ورزشی درون‌مدرسه ای در قریب به اتفاق مدارس استان و در رشته های مختلف آغاز شده، تا پایان سال ادامه دارد.

مهدی خطیب‌زاده اظهار داشت: تلاش داریم تا با این اقدام، مشارکت دانش آموزان در کارهای گروهی را ترویج داده و علاوه بر آن، استعدادهای ورزشی برتر را شناسایی کنیم.  

وی افزود: اکنون ۵۵۰  معلم و دبیر تربیت بدنی در مدارس خراسان شمالی مشغول به کار هستند که در اجرای رقابت های المپیاد ورزشی هم مشارکت می کنند.  

خطیب زاده گفت: برای کمک به بهبود وضعیت ورزش مدارس، پارسال تربیت و آموزش معلمان زن، در مدارس ابتدایی در دستور کار قرار گرفت و هزار و ۵۰۰ آموزگار آموزش دیده و با فعالیت های ورزشی آشنا شدند.  

سرپرست معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی اظهار داشت: امسال هم ۵۰۰ نفر از معلمان مرد در مدارس ابتدایی، فعالیت های ورزشی را آموزش می بینند.  

به گزارش ایرنا ۶۰ فضای ورزشی در اختیار دانش آموزان خراسان شمالی است و سهم هر دانش آموز از فضای ورزشی سرپوشیده مدارس این استان ۲۸ سانتیمتر است که از این نظر رتبه چهارم کشور را دارد و سرانه فضای ورزشی روباز مدارس استان نیز به ازای هر دانش آموز ۱۸ سانتیمتر است که در این شاخص در رده هشتم استانها است.

۱۸۰ هزار دانش آموز خراسان شمالی در بیش از ۲ هزار باب آموزشگاه زیر نظر ۱۴ هزار معلم مشغول به تحصیل هستند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =