مهمترین مشکل رسیدگی به نیازمندان میامی موازی‌کاری است

شاهرود - ایرنا - رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) میامی گفت: موازی‌کاری در جمع‌آوری زکات و پرداخت کمک از سوی برخی نهادها مشکل اساسی ارائه خدمات به نیازمندان و محرومان در این شهرستان است.

محمد مهدی اصغری روز دوشنبه در سومین جلسه شورای زکات شهرستان میامی در دفتر امام جمعه این شهر افزود : با موازی کاری و اتلاف هزینه برخی افراد نیازمند از چند نهاد، کمک هایی را دریافت می کنند و به برخی نیز هیچ گونه کمکی پرداخت نمی شود .

وی با اشاره به اینکه جمع آوری زکات در این میامی رشد ۱۰۰ درصدی داشت، گفت : از ابتدای سال ۹۸ تاکنون ۱۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال زکات در شهرستان جمع آوری شد.

اصغری گفت : تشکیل شورای زکات فعال در روستاهای دارای ظرفیت زکات ، حضور عالمان فعال و پیگیر در روستاها، مراجعه چهره به چهره با مودیان زکات، اعتمادسازی در بین مردم از طریق ارائه گزارش مستمر به مردم در خصوص نحوه هزینه ها، تشویق مودیان زکات در مناسبت ها، از جمله عوامل موفقیت در افزایش زکات است .

رئیس کمیته امداد میامی اظهار داشت : پیگیری ساخت ۶ واحد حمام و سرویس بهداشتی و امور درمانی مددجویان از جمله موارد در حال پیگیری در این شهرستان است .

وی گفت : پرداخت کمک هزینه جهیزیه، مسکن ، درمان، تحصیل و هزینه معیشت نیازمندان از دیگر موارد هزینه کرد زکات در میامی است.

اصغری با بیان اینکه زکات می‌تواند نقش اساسی در رفع نیاز محرومان داشته باشد اظهار داشت : پرداخت زکات آثار فراوانی دارد، بنابر این فواید و برکات این فریضه باید برای مردم بازگو و با توجه به شرایط اقتصادی کشور، نگاه مردم در پرداخت زکات بیشتر به سمت معیشت و رسیدگی به محرومان هدایت شود . 

رییس کمیته امداد میامی گفت : در بخش‌های مختلف حمایتی ازجمله پرداخت کمک به مددجویان، کمک به پرداخت هزینه درمانی و کمک به ارتقاء شاخص‌های بهداشتی نیازمندان، ارائه خدمات فرهنگی، پرورشی و وتربیتی به مددجویان، کمک به خرید، ساخت، تعمیر، تکمیل، بازسازی و بهسازی مسکن مددجویی و کمک به امر ازدواج مددجویان ازجمله خدماتی است که به مددجویان ارایه می شود.

مردم میامی پارسال ۱۳ میلیارد ریال زکات پرداخت کردند.

کمیته امداد ۲۰ خدمت به نیازمندان ارایه می کند که تامین جهیزیه، کمک هزینه‌های درمانی، تسهیلات اشتغالزایی، ساخت و ساز مسکن و هزینه‌های تحصیلی از جمله آنهاست.

کمیته امداد شهرستان میامی سه هزارو ۵۰۰ مددجو را زیر پوشش دارد. شهرستان میامی با ۲ بخش مرکزی و کالپوش در شرق استان سمنان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها