قبولی عبادت مسلمین در گرو وحدت است

مشهد- ایرنا- عضو شورای عالی مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: طبق آموزه‌های دین اسلام، عبادت و تقوای مسلمانان با وحدت و رسیدن به نقطه اوج امت واحده تکمیل می‌شود.

مولوی سید ابراهیم فاضل حسینی روز دوشنبه در هفتاد و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی مشهد افزود: بسیار به جا بود که امام خمینی(ره) این هفته را به نام هفته وحدت نام‌گذاری کردند و کدام شخصیت می تواند بهتر از حضرت محمد(ص) باشدلذا انتخاب ولادت پیامبر برای وحدت بسیار مهم و به جاست.
وی ادامه داد: وحدت، عوامل و مشترکاتی دارد که رب واحد، نخستین عامل آن است که ما را امت واحد می‌کند و بر اساس منابع دینی از مسلمانان به عنوان امت و نه قوم واحده یاد شده است.

عضو شورای عالی مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: رسول الله به عنوان اسوه کامل و انسان برتر، دیگر عامل وحدت مسلمانان است و کتاب قرآن عامل دیگر وحدت است و باطل در این کتاب راه ندارد لذا قرآن سنی و شیعه در هر کشوری که منتشر شده باشد یکسان است و همه علما به یک کتاب معترفند.
فاضل حسینی افزود: قبله واحد و کعبه، عامل دیگر وحدت مسلمانان است و شریعت و احکام اسلامی مانند نماز، روزه و حج از جمله عوامل وحدت هستند.

وی ادامه داد: دشمن مشترک اسلام هم عامل دیگر وحدت مسلمانان است و البته مصیبت‌ها و محاصره هایی که بر ما امت اسلام وارد شده نیز یکسان است که می تواند عامل وحدت امروز شیعه و سنی باشد.
او ضمن تجلیل از فتوای رهبر معظم‌ انقلاب مبنی بر حرام بودن توهین به همسران پیامبر گفت: وحدت باید رعایت شود و همان گونه که نباید به مسجد شیعیانتوهین شود حرمت مسجد سنی ها نیز باید حفظ شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =