مولوی اهل‌سنت: هفته وحدت نمادی برای همه ایام است

مشهد- ایرنا- امام‌ جمعه اهل‌ سنت تایباد هفته وحدت را نمادی برای همه ایام و یک یادآوری عمومی دانست و گفت: آحاد ملت ایران نشان داده‌اند در سایه وحدت در تمام عرصه‌ها استوار و متحد در کنار یکدیگر هستند.

مولوی غلام‌نبی توکلی روز سه‌شنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وحدت به معنی همبستگی، انسجام، اتحاد، همگرایی و هم‌افزایی مسلمانان در مسایل مختلف در برابر دشمنان اسلام است.

وی هدف دشمنان اسلام را تفرقه و جدایی بین ملت‌ها و مذاهب مسلمان ذکر کرد و اظهار داشت: خداوند متعال در قرآن کریم همه مسلمین را مکلف به تمسک به ریسمان الهی، اتحاد و پرهیز از تفرقه نموده است. 

این روحانی اهل‌ سنت ادامه داد: تفرقه‌ افکنان در جامعه مسلمانان آگاهانه یا جاهلانه مزدور و جیره‌خوار مستکبران، ظالمان و دشمنان اسلام هستند. این افراد به خاطر دنیا پرستی به باورهای راهگشا و والای اسلام پشت پا می‌زنند و به‌ جای تبلیغ وحدت و نزدیک کردن امت اسلامی، تفرقه را دنبال می‌کنند. 

وی گفت: دشمنان دین مبین اسلام با سوء استفاده از اختلاف مذاهب بطور مستمر در این زمینه دست به بزرگنمایی زده و با بکارگرفتن عوامل مزدور خود سعی در تفرقه‌ افکنی دارند این در حالی است که سیره و مشی حضرت محمد (ص) تاکید بر وحدت مسلمانان است. 

مولوی توکلی افزود: سنی و شیعه در افزون بر ۹۰ درصد امور دینی و مذهبی خود اشتراک نظر دارند و بر این اساس نباید با بی‌اعتنایی نسبت به مشترکات وحدت‌آفرین، اندک مسائل مورد اختلاف را برجسته نماییم. غفلت از امر مهم و حیاتی مورد تاکید خداوند و رسولش یعنی "وحدت" پیامدی جز افزونی مشکلات برای مسلمانان در جهان ندارد.

۱۲ تا ۱۷ ربیع‌الاول از سوی امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هفته وحدت نامگذاری شده است.

شهر مرزی تایباد در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرق مشهد واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =