۲۰ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۸
کد خبرنگار: 890
کد خبر: 83549963
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

یزد و دستاوردهای سفری با رنگ و بوی توسعه

کبری دانشی- محمدحسین فلاح تفتی
یزد و دستاوردهای سفری با رنگ و بوی توسعه

یزد- ایرنا- در سفر رییس جمهوری و کاروان دولت تدبیر و امید به استان یزد در مجموع ۵۰۰ طرح و پروژه، افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز و حدود ۳۸ طرح دیگر در دستور کار دولت قرار گرفت.

به گزارش ایرنا استان یزد، دیروز ۱۹ آبانماه میزبان حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری، هیات وزیران و اعضای کابینه دولت دوازدهم بود.

مردم یزد روز گذشته در میدان امیرچخماق، میزبان رییس جمهوری و اعضای کاروان دولت تدبیر و امید بودند که بعد از حدود پنج سال محقق شد و آنها منتظر هدیه رییس جمهوری به استان و خبرهای خوش در موضوع بیکاری ، اشتغال و اقتصاد کشور بودند و الحق که این حضور ، نور امید را در استان یزد روشن کرد.

تامین آب شرب استان یزد، هدیه ویژه رییس جمهوری

دولت یازدهم و دوازدهم در طول فعالیت ۶ ساله خود اهتمام ویژه ای به استان به ویژه مسئله آب داشته و اقدامات موثری انجام داده  به طوریکه روز گذشته دکتر روحانی اعلام کرد: پیش بینی های لازم برای تامین آب شرب استان تا ۳۰ سال آینده انجام شده است.

رییس جمهوری در اجتماع مردم یزد گفت:  تامین آب صنعتی و کشاورزی و آب آشامیدنی استان یزد نیز در شورای عالی آب تصویب شده و اینکه آب آشامیدنی یزد  از کدام حوزه آبریز تامین شود، مصوب شده است.

وی  تصریح کرد: آب مورد نیاز صنعت و کشاورزی نیز با اجرای طرح‌های انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان با شیرین سازی آب دریا انجام خواهد شد که در طرح انتقال آب خلیج فارس ۲۰ میلیون متر مکعب سهمیه برای یزد در نظر گرفته شده است.

روحانی با بیان اینکه تمامی نیازهای آب صنعت و کشاورزی یزد با توجه به بهره وری این استان از منابع آب از طریق طرح های انتقال آب به فلات مرکزی در سال‌های آتی تامین می‌شود و هم اکنون فضا برای مشارکت بخش‌هایی که آمادگی سرمایه گذاری در طرح‌های انتقال آب را دارند ، فراهم شده است.

این بهترین هدیه رییس جمهوری  به مردم استان بود و بدین ترتیب مهمترین دغدغه مردم استان و مسوولان ارشد با حمایت های دولت رفع می شود.

 در دولت یازدهم و دوازدهم اعتبارات خوبی به استان یزد اختصاص یافت به طوریکه بین سال‌های ۹۶ تا ۹۸، رقمی معادل ۱۲۰۳ میلیارد تومان اعتبارات ملی و استانی به استان یزد تعلق گرفت که میانگین سالانه آن بین سال‌های ۹۲ تا ۹۸، ۳۸۰ میلیارد تومان در هر سال بود که در مقایسه با ۴۵ میلیارد تومانی که بین سال‌های ۸۸ تا ۹۱ انجام شد، ۲.۶ برابر شده است.

 در سال‌های ۱۳۹۲ تا ۹۵ که در واقع دولت یازدهم فعالیت خود را انجام داد اعتبارات عمرانی استان بالغ بر  ۱۴۵۵ میلیارد تومان بود که در مقایسه با دوره مشابه ۸۸ تا ۹۱ که ۵۸۲ میلیارد تومان بود، این اعتبارات ۲.۵ برابر شد.

در سفر قبلی رییس جمهوری  ۴۶ مصوبه با اعتبار ۹۷۰ میلیارد تومان تصویب شد که تا این کنون یکهزار و ۹۱ میلیارد تومان پرداخت شد یعنی پرداخت ۱۱۲ درصد بیشتر بود اما هنور تعداد پروژه هایی که تصویب شده به پایان نرسیده و حداقل ۳۷۸ میلیارد تومان دیگر متعهد هستیم که به این رقم بیفزاییم.

به گفته وی از این ۴۶ پروژه، ۲۲ پروژه محقق شده و ۱۶ طرح هم بالای ۷۰ درصد پیشرفت دارد که رییس جمهوری در بدو ورود به استان یزد اعلام کرد: رویکرد سفر دوم دولت به استان یزد، تکمیل طرح‌های سفر اول است و میزان پیشرفت‌ آنها بررسی می‌شود.

در دومین سفر استانی رییس جمهوری به استان ۸۹۰ میلیارد تومان از منابع عمومی برای این ۳۸ طرح منظور شد که آموزش عالی ۱۰ میلیارد تومان، فرهنگ و گردشگری ۴۱ میلیارد تومان و آب ۴۹ میلیارد و بهداشت ۱۱۶ میلیارد و برای حمل و نقل ۵۲۵ میلیارد تومان منظور شده است که بخش قابل توجهی از این رقم طی امسال و سال اینده در استان  یزد از سوی دولت هزینه می شود.

همچنین برای تولید و اشتغال استان یزد هم ۲۲۲۱ میلیارد تومان اعتبار  برای ۲۶ هزارو ۳۰۲ نفر برای اشتغال منظور شد این هم یکی دیگر از دستاوردهای سفر استانی رییس جمهوری بود.

در سفر رییس جمهوری در مجموع افزون بر ۵۰۰ طرح به بهره برداری رسید که این طرح ها در توسعه و رونق استان نقش بسیاری دارد.

 تصمیمات دولت، آینده روشنی پیش روی استان یزد قرار داد

 استاندار یزد در زمینه دستاوردهای سفر رییس جمهوری به استان گفت: تصمیمات دولت در سفر روز گذشته رییس جمهوری و هیات همراه به این استان را موجب رونق اقتصادی استان و رفع برخی تنگناها و مشکلات دانست و گفت: برخی اولویت‌ها مورد توجه ویژه رییس جمهوری قرار گرفت که مسیر توسعه آینده استان را روشن می‌کند.

محمد علی طالبی افزود: این سفر با دست‌آوردهای خوبی همراه بود و پیگیری‌های اجرایی آن توسط مسوولان استان انجام خواهد شد.

وی استقبال مردم از رییس جمهوری را ستود و گفت: برخی حاشیه‌های ایجاد شده در این سفر و بخصوص در زمان سخنرانی رییس جمهوری در میدان امیر چخماق نتوانست تاثیری بر روند توسعه استان و برنامه‌ریزی های انجام شده از سوی دولت داشته باشد.

استاندار یزد، تصممیات گرفته شده در نشست شورای اداری استان را بسیار پر بار توصیف کرد و یادآور شد: تصمیمات خوبی در زمینه تخصیص اعتبارات برای پروژه های عمرانی و زیرساختی گرفته شد که می‌تواند مایه خیر و برکت برای استان باشد.

طالبی، اعتبار تخصیص یافته به استان یزد در این سفر را بیشتر از یکهزار میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: ۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی هم به استان تزریق شد که در استان سرمایه گذاری خواهد شد.

استاندار یزد اظهار داشت: نکته مهم این سفر این بود که بسیاری از طرحهای نیمه تمام یا جدید که در این سفر تامین اعتبار شده تا پایان سال ۹۹ به بهره برداری می رسد.

طالبی، نکته مهم دیگر را مورد توجه قرار گرفتن برخی اولویت های استان از سوی رییس جمهوری اعلام کرد که می تواند مسیر توسعه اینده استان را بر اساس آن روشن کند.

وی از توجه به اقتصاد دانش بنیان، گردشگری و حفط میراث فرهنگی بعنوان دست آوردهای مهم دیگر این سفر یاد کرد و افزود: تامین آب پایدار برای استان یزد از دیگر تصمیمات مهم دولت تدبیر و امید برای این  استان بود.

به گفته استاندار یزد، دولت برای آب شرب و مورد نیاز بخش صنعت ، حمایت های خوبی از استان کرده است. 

افتتاح کارخانه توربین سازی شرکت توربین های صنعتی غدیر یزد

کارخانه توربین سازی، سازنده کمپرسورهای خطوط انتقال گاز، یکی از مهمترین پروژه های بود که در این سفر افتتاح شد این کارخانه در زمینی به وسعت ۴۰۰ هزار متر مربع و زیربنای ۶۰ هزار متر مربع ساخته شده است .

واحد توربین های صنعتی غدیر یزد ظرفیت تولید سالانه ۲۴ توربوکمپرسور را دارد.

رییس جمهوری چندین بار صحبت های خود در شورای اداری و نشست با خبرنگاران از راه اندازی این کارخانه در استان ابراز خرسندی کرد.

افتتاح  کارخانه احیاء مستقیم مگامدول اردکان 

 کارخانه احیا مستقیم مگامدول (هات شارژ) اردکان از دیگرهای طرح خای بود که  با حضور حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری افتتاح شد و  با از بهره‌برداری از آن زمینه اشتغال ۱۸۰ نفر فراهم شد.

محصول این کارخانه آهن اسفنجی گرم و سرد با ظرفیت یک میلیون و ۵۵۰ هزار تن در سال است که به عنوان ماده اولیه در صنایع ذوب و ریخته گری کاربرد دارد.

عملیات ساخت کارخانه احیا مستقیم مگامدول از سال ۹۱ ۱۳ آغاز شد و تولید آزمایشی آن در سال ۱۳۹۷ شروع  شده است.

برای احداث این کارخانه چهار هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال و ۸۳ میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی شده است.

افتتاح نخستین مجتمع کشت گلخانه‌ای بدون خاک در مهریز

 نخستین مجتمع گلخانه‌ای کشت بدون خاک کشور در این سفر  با حضور حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهوری در دهستان ارنان از توابع بخش مرکزی مهریز افتتاح شد.

این  واحد گلخانه در وسعت ۱۵ هزار مترمربع با صرف ۲۵ میلیارد ریال توسط بخش‌خصوصی با حمایت دولت با اشتغالزایی ۱۵ نفر ایجاد شده است.

در این گلخانه‌ی کشت بدون خاک سالانه حدود ۶۰۰ تن کاهو و کلم تولید که علاوه بر تامین نیاز استان یزد به سایر استان‌ها نیز ارسال می شود.

اختصاص اعتبار ویژه برای خط ریلی 

در این سفر پر خیر برکت روحانی به استان اعتبارات ویژه برای تکمیل راه‌آهن یزد به اقلید پیش‌بینی شد و امیدواریم تا پایان سال آینده شاهد تکمیل این طرح باشیم .

اتصال خط ریلی یزد به اقلید، زیرساخت های گردشگری را در استان یزد فراهم می‌کند.

رییس جمهوری :

نباید از تحولات فناوری دنیای امروز عقب ماند

رییس جمهوری با اشاره به تحول شرکت‌های دانش بنیان از سال ۹۲ تاکنون گفت: نباید از تحولات فناوری دنیای امروز عقب ماند.

دکتر حسن روحانی شامگاه دوشنبه در حاشیه افتتاح طرح‌های معدنی و فولادی و صنعت آب و برق سیرجان در محل نیروگاه گل‌گهر سیرجان افزود: دنیای امروز دنیا تحولات است و مراکز دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان یک بار سنگینی را بر دوش دارند و جوانان با استعدادی در این زمینه داریم.

وی با اشاره به اینکه افتتاح پروژه‌ها نشانه سخت‌کوشی، تلاش‌، ایمان و فداکاری برای آرمان‌های ملت بزرگ ایران است افزود: همه باید در این مسیر گام‌ها را بلندتر برداریم ضمن اینکه کارهای بزرگی توسط کارگران، مهندسان، سیاست‌گزاران و کارمندان انجام شده است.

وی با بیان اینکه از آغاز انقلاب تاکنون به غیر از فشارهایی که در زمینه‌های سیاسی و امنیتی داشته‌ایم در بخش فناوری، اقتصاد و علم و دانش اقدامات عظیمی در این کشور انجام شده است تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران توانایی طراحی و ساخت سد را در گذشته نداشت اما امروز نه تنها نیاز خودمان را رفع می‌کنیم بلکه در سطح منطقه و جهان در این کار بزرگ صاحب قدرت و اجرا هستیم.

روحانی ادامه داد: در فروردین ماه امسال نیز شاهد بودیم که اگر سدها نبودند در بحران سیل چه اتفاقی می افتاد  و این صنعت نه تنها برای نجات جان مردم بلکه بخشی از آب شرب و کشاورزی را تامین می‌کند.

رئیس جمهوری با اشاره به اینکه در زمینه‌های دیگر از جمله تجهیزات نیروگاهی در منطقه و جهان صاحب سبک و قدرت شده‌ایم گفت: روزی بود وارد کننده تجهیزات نیروگاهی بودیم و خودمان نمی‌توانستیم نیروگاه بسیازیم اما امروز در سطح منطقه برای خودمان و سایر کشورها درست می‌کنیم و در این زمینه پیشرفت و تحول خوبی را در طول ۴۰ سال داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه در زمینه صنعت فولاد توانمند و قدرتمند هستیم تصریح کرد: ممکن است؛ یک کارخانه را تاسیس کنیم  ۲۰ درصد به خارح نیاز داشته باشیم اما قابل رفع است و می‌توانیم تولیدکننده و صاحب این صنعت هم باشیم.

روحانی بیان داشت: جمهوری اسلامی ایران در زمینه ریل‌سازی و واگن‌سازی نیز پیشرفت‌های خوبی داشته است  در طی سال‌های اخیر موفق شدیم استان‌ها را به ریل وصل کنیم و سیاست‌های دولت تدبیری و امید از اول حمایت از اتصال ریل بود که این جزو افتخارات ملی است.

رئیس جمهوری با بیان اینکه در سایر صنایع نیز پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم تصریح کرد: یک زمانی هواپیمایی در بالای تهران می آمد موشکی که این هواپیما را بزنیم نداشتیم اما  امروز موشک ضد زره می‌سازیم و در دوران دفاع مقدس نیز توانستیم موشک‌هایی بسازیم.

وی خاطرنشان کرد: امروز ما در پدافند هوایی در یک جایگاهی هستیم که یکی از کشورهای مهم آسیایی در سفر اخیر به من گفت ما افتخار می کنیم مسلمان در ایران توانستند با دست خود موشکی بسازند که پهپاد آمریکایی را سرنگون کند.

روحانی بیان داشت: در بحث صنعت نفت و گاز یک حرکت عظیمی انجام شده است  و هر روز در زمینه اکتشاف و پالایشگاهی به خودکفایی بزرگی رسیده ایم و کار عظیم و بزرگی است که امروز می توانیم یک فاز پارس جنوبی را طراحی کنیم و گاز را استخراج و تصفیه کنیم.

رئیس جمهوری ادامه داد:تبادلی که با کشورهای دیگر در حوزه گاز داریم یک تحول بسیار بزرگی است که نباید ناشکری کنیم.

رییس جمهوری گفت: در اول دولت ما در گاز خودکفا نبودیم و برای اینکه مردم در سراسر کشور  بتوانند از گاز استفاده کنند ، ناچار بودیم بسیاری از کارخانجات را گاز قطع کنیم.

دکتر روحانی افزود: در آن زمان یک کشور همسایه که به ما گاز می فروخت قیمت گاز را ۹ برابر کرد  که دولت قبلی مجبور شد پرداخت کند ، اظهار داشت : ولی امروز ما در زمینه گاز نه در تابستان و نه  زمستان 

مشکلی نداریم .

تحول عظیمی در حوزه برق ایجاد شد

رییس جمهوری اضافه کرد : ما در زمینه برق نمی توانستیم روی پای خود بایستیم  ولی امروز برق ما با برق های منطقه متصل می شود که کار عظیم و بزرگی است.

وی بیان کرد: امروز برق ما به کشورهای دیگر از جمله عراق صادر می شود و این تحول عظیم و بسیار بزرگی است که نباید در پیشگاه خداوند ناشکری کنیم.

دکتر روحانی ادامه داد: باید شکر نعمت خدا را باید به جای بیاوریم و از جوانان کارگرها مهندسان فعالان نیروهای مسلح تشکر کنیم حالا ممکن است یکی با دولتی خوب یا بد باشد اینکه بگوییم ما در برق پیشرفت نکردیم این ضربه به دولت است در حالی که برق مال دولت نیست بلکه متعلق به ملت است لذا ما نباید  کفران نعمات خداوند را بکنیم.

در زمینه اکتشافات پیشرفت خوبی داشتیم 

وی گفت: در زمینه اکتشاف نفت که قبلا خارجی ها این کار را انجام می دادند یک میدان عظیم نفتی را طی چند هفته قبل به ثمر نشست و ۵۳ میلیارد بشکه نفت در این مخزن اکتشاف قطعی ما است و هر چه بتوانیم از این ۵۳ میلیارد بهره برداری کنیم.

رئیس جمهوری افزود: این چاهها در این منطقه سه هزار و ۱۰۰ متر است که دارد نفت استخراج می شود و البته در زمینه پزشکی علمی دانشگاه کارهای عظیم و بزرگی انجام داده ایم.

وی تاکید کرد: دو نکته را ضمن تشکر از همه افراد مشغول به کار در منطقه گل گهر که همه کشور را گل و گهر کردند  این منطقه به بهشت معدنی تبدیل شده است.

رییس جمهوری  اظهار داشت: در دنیا استخراج معادن در عمق هزار و ۵۰۰ متر سه هزار متر انجام می شود و من خودم در معدنی رفتم که عمقش هزار و ۵۰۰ متری بود و من تا ۷۰۰ متری آن رفتم که یک شهر بزرگ آنجا وجود دارد.

وی ادامه داد: ما باید تلاش وافر بکنیم، معدن یکی از سرمایه های عظیم و بزرگی است که خداوند به ما داده و در این زمینه تنوع زیادی در کشور داریم و یکی از افتخارات دولت یازدهم و دوازدهم اکتشاف وسیع است اما در عین حال هنوز کار زیادی باقی مانده است.

وی با بیان اینکه می خواهم دو نکته را مطرح کنم افزود: نکته نخست این است با تلاش هایی که انجام می شود اگر با فناوری روز آشنا نشویم و در وادی فناوری روز قرار نگیریم حتما عقب می مانیم و امروز در دنیا هوش مصنوعی سرآمد کارها است و اینترنت اشیا به عنوان وسیله بزرگ برای تحولات اجتماعی و اقتصادی است.

باید با پیشرفت های جهان امروز همراه شد

وی تصریح کرد: اساس جهان ما به سمت دیگری دارد حرکت می کند و اگر ما در این زمینه عقب بمانیم نمی توانیم شاهد رقابت خودمان با دنیای پرپیچ و خم امروز باشیم.

رئیس جمهوری افزود: یکی از نعماتی که خداوند به این دولت داده ایجاد تحول در زمینه شرکت های دانش بنیان است به طوری که هر روز به طور متوسط یک تا دو دانشمند ایرانی که در کشورهای دنیا درس خوانده اند به ایران می آیند و مشغول کار می شوند که این مهم تحول بزرگی ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: مساله نخست تحولات فناوری دنیای امروز است و در این زمینه شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها و آنهایی که فناوری های روز را برای ما می آوردند هم زندگی را آسان می کنند و زندگی تغییر می کند به طوری که ۲۰ سال قبل این جهان کاملا عوض می شود ،کما اینکه ۲۰ سال قبل در مورد فناوری مانند موبایل چیزی نمی دانستید.

رئیس جمهوری گفت: دیگر گذشت که بگوییم "اصل ۴۴ صدا و سیما باید دولتی باشد" امروز همه صدا و سیما به همراه دارند و فضای مجازی امروز تحول بسیار بزرگی را ایجاد می کند و اگر ما روی افکار گذشته باشیم ضرر می کنیم و به نفع مردم ما نیست نباید کند حرکت کنیم و عقب بمانیم.

در زمینه پارک های فناوری پیشرفت خوبی شده 

وی ادامه داد: در این زمینه دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری پیشرفت های خوبی داشته اند و اقدامات خوبی انجام داده اند.

دکتر روحانی اظهار داشت: تحول عظیمی در کشور ما آغاز شده و در این زمینه همه استانها، استانداران و بخش های برنامه ریز در استانها یک بخشی از وقت خود را برای دانش های روز بگذارند.

وی با اشاره به اینکه امروزه ربات ها در صنایع به جای انسان ها کار انجام می دهند گفت: دنیای امروز دنیایی است که نمی توان از علم و دانش و فناوریش عقب ماند.

حجت الاسلام روحانی تصریح کرد: دنیای امروز دنیای تحولات جدید است و ما در این زمینه همه باید تلاش و کوشش کنیم و دانشگاه ها و مراکز فناوری و شرکت های دانش بنیان ما امروز بار سنگینی بر دوش دارند واتفاقا استعدادهای خوبی در این زمینه در ایران وجود دارد.

وی افزود: امروز حتی روستاهای ما به شبکه های اینترنت و فضای مجازی وصل می شوند به طوری که وزیر ارتباطات اعلام کرد "هر روز ۱۰ روستا به اینترنت وصل می شود".

دکتر روحانی ادامه داد: نکته دوم درسی است که از پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد (ص) باید یاد بگیریم است.

قواعد بازی دنیای سیاست را یاد نگرفته ایم 

رئیس جمهوری گفت: اگر همه چیز در کشور باشد و اخلاق نباشد به جایی نمی رسیم ما همدیگر را خرد می کنیم و قدرت خود را علیه یکدیگر به کار می بریم حزب جناح و رقابت سرجای خود خوب است اما دوره ای دارد.

وی تاکید کرد: ما فکر می کنیم احزاب باید هر روز باید با هم دعوا کنند، هر روز اختلاف، دعوا و تهمت، ما باید این را کنار بگذاریم.

رییس جمهوری  تاکید کرد: اگر ما در دنیای سیاست قواعد بازی را یاد نگرفته باشیم  آبرو، قدرت، پیشرفت، عظمت کشور و رفاه را از بین می بریم.

دکتر روحانی افزود: پیامبر ختم رسل فرمودند "من برای اخلاق آمده ام و می خواهم شما همزیستی مسالمت آمیز داشته باشید و همدیگر را یاری و کمک کنید با هم دوست باشید و همدیگر را کمک و یاری کنید.

وی اظهار داشت: می گردیم نقطه ضعفی از یکی پیدا کنیم بزرگ و بزک کنیم در حالی که همه انسان ها نقطه ضعف دارند.

وی تاکید کرد: خداوند می فرمایند اگر خداوند می خواست شما را به خاطر جرم و گناه و ستمتان ماخذه کند، یک جنبنده باقی نمی ماند.

رئیس جمهوری تاکید کرد: اگر در زندگی کسی ۲ سال شنود بگذاری خطا و اشتباه پیدا می کنی حتی به قول یکی از دانشمندان اگر پدری برای پسر خود شنود بگذارد بعد از یک سال زندگیشان بهم می خورد لذا اگر بنا باشد همه چیز را افشا کنیم و پول مردم را برداریم دستگاه بخریم و در زندگی مردم بگذاریم درست نیست و الان هم که همه مردم در فضای مجازی هستند.

روحانی با بیان اینکه امروز همه در فضای مجازی آزاد حرف می زنند و  مردم را آزار می دهند گفت: بر مبنای اخلاق اسلامی با هم رفتار کنیم و عیب‌ها را بپوشانیم و این بدین معنی نیست اگر کسی جنایت و فساد کرد با آن برخورد نشود اما بر طبق قانون با آن برخورد کنیم.
پرونده درست کردن هنر نیست 
رییس جمهوری  با اشاره اینکه زمانی پرونده است باید رسیدگی شود اما یک وقتی پرونده می‌خواهیم بسازیم و رسیدگی کنیم اما اگر تصمیم بگیرم برای شما پرونده درست کنم و صاحب قدرت و تکنولوژی هم باشم به طور قطع پرونده درست می کنم ، گفت: پرونده درست کردن هنر نیست به پرونده رسیدگی کردن کار صحیح و درستی است و باید با هم دوست و برادار شویم چرا که ما اهل یک کشور، ملت و مخلوق خداوند هستیم.
رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: خداوند می‌گوید؛ خلق اعضای خانواده من هستند و تمام بنی و بشر را خداوند با افکار و اعتقادات مختلف آفریده است اما باید به یکدیگر عشق بورزیم.
وی بیان داشت: نبی مکرم اسلام فرمودند: اگر صدای یک انسانی را با هر دینی که بود؛ شنیدید گفت به من کمک کن و تو جواب ندادی جزو امت من نیستی.
پیامبر اسلام باید مقتدا و الگوی ما باشد 
روحانی تصریح کرد: بنظر من آن چیزی که در کشور ما همه باید به دنبال آن بروند و از صنعت، اشتغال، فناوری و سایر بالاتر است؛ اقتداء به پیامبر اسلام است و پیامبر مقتدا و الگوی ما باشد و اخلاق او را در زندگی اجرایی و پشت سر او حرکت کنیم.
رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: خداوند گفته است که پیامبر الگوی شماست و از پیامبرتان اطاعت کنید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =