۲ هزار قلک حمایت از بیماران سرطانی در استان مرکزی توزیع شد

اراک – ایرنا – مدیرعامل انجمن سرطان استان مرکزی(تبسم) گفت: ۲ هزار قلک با هدف حمایت مالی از روند درمان بیماران سرطانی در منازل و مراکز عمومی توزیع شده و بخش مهمی از کمک‌های مردمی از این طریق راهبری می‌شود.

«علیرضا سمیعی» روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: هزینه درمان بیماران سرطانی سنگین است و خانواده بیماران از عهده تامین آن بر نمی‌آیند که بهره‌مندی از توان خیران به عنوان سیاست محوری در انجمن تبسم دنبال می‌شود.

وی اظهار داشت: بضاعت کنونی انجمن تبسم درحدی است که ماهانه تنها  توان پرداخت کمک هزینه درمانی ۲ میلیون ریالی به بیماران سرطانی استان زا دارد که جوابگو نیاز آنان نیست و افزایش سهم کمک این سمن منوط به گسترش حمایت‌های خیران است.

مدیرعامل انجمن سرطان استان مرکزی گفت: سه هزار ۶۰۰ بیمار سرطانی در این انجمن دارای پرونده کمک هزینه درمانی هستند که  ۵۴ درصد آنان مرد و ۴۶ درصد زن می‌باشند.

سمیعی افزود: از سال ۹۳ تاکنون هشت هزار بیمار سرطانی در استان شناسایی شده‌اند که ۳ هزار و ۶۰۰ نفر آنان از انجمن خدمات دریافت می‌کنند و بقیه از بیمه تکمیلی یا توان هزینه درمان را دارند.

وی اظهار داشت: شاخص ابتلا به انواع سرطان‌ها در کشورهای اروپایی به ازای هر یکصد هزار ۲۰۰ نفر است و این شاخص برای ایران به ازای هر یکصد هزار ۱۴۶ نفر اعلام شده اما در کشور ما آمار مرگ و میر ناشی از سرطان بیشتر است.

مدیرعامل انجمن سرطان استان مرکزی گفت: ۸۰ درصد بیماران سرطانی در کشورهای اروپایی به‌دلیل چتر غربالگری و پیشگیری در مراحل اولیه متوجه بیماری خود می‌شوند که این مهم درصد موفقیت درمان را بالا برده و کیفیت زندگی فرد را تا حدود زیادی تضمین می‌کند اما در ایران ۸۰ درصد بیماران در مرحله سوم و چهارم از  بیماری خود آگاه می‌شوند که درمان دشوار و پرهزینه است.

استان مرکزی با یک میلیون و ۴۱۴ هزار نفر جمعیت با ۱۲ شهرستان دارای ۲۰ بیمارستان فعال با یک هزار و ۹۴۵ تخت مصوب و ۷۵۰ تخت فعال در قالب ۸۵ بخش درمانی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =