راه آهن ایران پیشرفته‌ترین سیستم حمل و نقلی در آسیای غربی است

تهران – ایرنا- مدیر بخش مسافری اتحادیه بین المللی راه آهن ها گفت: ایران پیشرفته ترین کشور آسیای غربی در زمینه توسعه حمل و نقل ریلی و راه آهن است و دولت این کشور تلاش زیادی برای ارتقای سیستم حمل و نقل ریلی دارد.

مارک گیگون صبح روز دوشنبه در هفتمین کنفرانس بین المللی ایستگاه‌های آینده وابسته که توسط اتحادیه بین المللی راه آهن‌ها(یو آی سی) در تهران برپا شده، افزود: این کنفرانس به میزبانی راه آهن ایران و مشارکت UICبرگزار می‌شود.

مدیر بخش مسافری اتحادیه بین المللی راه آهن‌ها افزود: امروز هفتمین کنفرانس بین المللی ایستگاه آینده پس از ۶ دوره که در ایتالیا، فرانسه، بلژیک، روسیه، مراکش و اسپانیا برگزارشد، گشایش و آغار به کار کرد، این نخستین  بار است که UIC اجلاس ایستگاه های آینده را در ایران و خاورمیانه به

میزبانی ایران برگزار می‌کند که در آن ۴۰۰ شرکت کننده از ۲۰ کشور حضور دارند و پیام دوستی ایران را از این راه به تمام دنیا می‌فرستد.

حمل و نقل ریلی برای برداشتن دیوار میان ملت‌ها 

وی با بیان اینکه این اتحادیه نقش مهمی در توسعه دوستی و رقابت میان کشورها با استفاده از ارتباطات ریلی دارد، افزود: دو روز گذشته سالروز فروریختن دیوار برلین بود و صدراعظم آلمان اعلام کرد که «دیوارها باید از بین بروند و به تاریخ تعلق دارند» حمل و نقل ریلی نیز برای آن است که دیوارها میان ملت‌ها برداشته شود.

گیگون یادآور شد: اتحادیه UIC از سال ۱۹۳۲ تشکیل شده و در توسعه کشورها در بستر راه آهن نقش بسزایی داشته است.

وی با بیان اینکه توسعه حمل و نقل ریلی یکی از اولویت های اصلی دولت ایران است، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی از توسعه یافته‌ترین کشور های خاورمیانه در حوزه ریلی است و کمک بزرگتری به توسعه حمل و نقل در این کشور کرده و از آنجایی که شعار این کنفرانس «گسترش ایستگاه های نسل جدید و مدرن» است، امیدواریم ایران نیز ایستگاه‌ های جدید ریلی را توسعه دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =