رهبر جمعیت علمای اسلام پاکستان بر ادامه تظاهرات علیه دولت تاکید کرد

تهران- ایرنا- رهبر حزب جمعیت علمای اسلام پاکستان گفت، تظاهرات علیه دولت "عمران خان" ادامه خواهد یافت.

به گزارش روز شنبه روزنامه "دان پاکستان، "مولانا فضل الرحمن"‌ در جمع هوادارانش در اسلام آباد تاکید کرد:‌ تظاهرات علیه این دولت بی کفایت ادامه خواهد داشت و نمی توانیم عقب نشینی کنیم. همه احزاب مخالف دولت با ما در ارتباط هستند. 

وی افزود، احزاب مخالف دولت در حال مذاکره درباره گام بعدی هستند و ما پس از بحث و تبادل نظر رهبران حزبی اقدام خواهیم کرد.

اعتراضاتی که تحت عنوان "راهپیمایی آزادی" به ابتکار فضل الرحمن در پاکستان شروع شد،‌ خواستار استعفای نخست وزیر این کشور است.

معترضان به سیاست های عمران خان که هفته پیش در قالب طرح ابتکاری راهپیمایی آزادی مولانا فضل الرحمن، از سند به لاهور و در نهایت، ‌ پنجشنبه(۹ آبان) وارد اسلام آباد شدند، ‌ همچنان بر مطالبات خود پافشاری می کنند و خواستار استعفای نخست وزیر هستند.  

فضل الرحمن که جمعه(۱۰ آبان) در اجتماع مخالفان عمران خان در اسلام آباد به نخست وزیر ۴۸ ساعت مهلت داد تا استعفا کند، پس از اتمام این ضرب الاجل اعلام کرد، کمیته رهبری پس از گفت وگو با تیم مذاکره دولت در این باره تصمیم خواهد گرفت.

احزاب مخالف دولت پاکستان دوشنبه پیش در نشستی تحت نام "کنفرانس همه احزاب" در محل سکونت فضل الرحمن به رایزنی درباره اقدام بعدی راهپیمایی آزادی پرداختند.

از پنجشنبه(9 آبان) تاکنون که طرفداران فضل الرحمن در اسلام آباد گرد آمدند و خواستار برکناری "عمران خان"‌ شدند، تدابیر امنیتی در پایتخت تشدید، رفت و آمد در منطقه محل استقرار اداره های دولتی و دیپلماتیک ممنوع و مسیرها با کانتینرهای باربری مسدود شده است.

این اعتراضات در پایتخت پاکستان، اولین چالش منسجم مخالفان برای عمران خان است که با وعده خاتمه فساد در کشور، موفق به پیروزی در انتخابات سال گذشته شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =