۲۱۵ شهید اهل‌سنت خراسان رضوی سند وحدت هستند

مشهد- ایرنا- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: شهروندان اهل‌سنت در این استان تاکنون ۲۱۵ شهید در مسیر دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تقدیم کرده‌اند که سندی درخشان از وحدت شیعه و سنی در کشورمان است.

حجت‌الاسلام حسین معصومی روز دوشنبه به مناسبت هفته وحدت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیشترین تعداد از این هموطنان خراسانی اهل‌سنت شهدای والامقام دوران دفاع مقدس هستند. بقیه این عزیزان نیز درجریان درگیری با اشرار در مناطق مرزی به فیض عظمای شهادت نائل آمده‌اند.

وی ادامه داد: هموطنان اهل‌سنت در خراسان رضوی در راه حفظ و حراست کشور و آرمانهای انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران ۲۲۹ جانباز و ۴۵ آزاده نیز تقدیم سرزمین مادری خود کرده‌اند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی همچنین رشادت‌ شهدای مدافع حرم را در مقابله با عوامل ناامنی در خارج از مرزهای ایران ستود و گفت: شهروندان سنی خراسان رضوی در نبرد با مزدوران تروریست تکفیری در سوریه نیز حضور دارند و تاکنون شماری شهید در این حوزه داشته‌اند.
خراسان رضوی ۱۷ هزار و ۲۲۶ شهید، ۴۹ هزار و ۲۸۶ جانباز و سه هزار و ۳۹۶ آزاده در راه تحقق آرمانهای انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تقدیم کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =