۲۰ آبان ۱۳۹۸،‏ ۸:۴۶
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 83549665
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از ۵۰ میلیون مترمکعب آب در سنندج تولید می‌شود

سنندج - ایرنا - سالانه بیش از ۵۰ میلیون مترمکعب آب شرب سالم و بهداشتی در سنندج تولید می‌شود و در دسترس جمعیت ۴۳۸ هزار نفری این شهر قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان تولید سالانه آب شرب در سنندج، معادل تولید و توزیع پنج ماهه آن در کل استان است.

محمدحسین محمدی اضافه کرد: ۵۰ میلیون مترمکعب آب تولیدی سالانه در سنندج از طریق یک هزار و ۷۰۰ کیلومتر شبکه و خطوط انتقال و انشعاب‌های شهری میان مشترکان بخش های مختلف توزیع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امسال بیش از ۲۷ میلیون مترمکعب آب در این شهر تولید شده است، یادآور شد: یک هزار و ۸۰۰ لیتر آب بر ثانیه در سنندج تصفیه شده و مورد استفاده مشترکان قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان گفت : تصفیه خانه شماره یک سنندج در سال ۶۱ و شماره ۲ در سال ۹۴ به بهره برداری رسیده و اکنون هر کدام یک هزار و ۲۰۰ لیتر در ثانیه آب تصفیه و وارد شبکه شهری می‌کنند.

محمدی بر تلاش برای اصلاح و بازسازی شبکه توزیع و انتقال آب کردستان تاکید کرد و افزود: سالانه حدود ۱۰۰ کیلومتر عملیات اصلاح و توسعه شبکه در شهرهای مختلف این استان انجام می‌شود.

شرکت آبفای شهری کردستان در استان دارای ۳۷۴ هزار مشترک آب و در سنندج دارای ۱۵۱ هزار اشتراک است، ضمن اینکه ۱۰۰ درصد جمعیت شهری استان از خدمات این شرکت برخوردار هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =