آمار طلاق بین مددجویان کمیته امداد آذربایجان‌غربی «صفر» است

ارومیه – ایرنا – مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه همواره آمار طلاق بین مددجویان این نهاد در پایین‌ترین حد بوده، گفت: از ابتدای امسال، هنوز یک مورد طلاق در این بخش ثبت نشده است.

عزیز سهندی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: علاوه بر آن، آمار طلاق زوج‌های جوان مددجوی کمیته امداد آذربایجان غربی پس از پنج سال زندگی مشترک نیز کمتر از ۲ درصد است.

وی اضافه کرد: این آمار نشان می دهد توفیق ازدواج مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی در تحکیم بنیان خانواده بسیار زیاد بوده و آمار طلاق در این زوج ها قابل مقایسه با آمار طلاق در استان نیست.

وی بیان کرد: دلیل اصلی آمار پایین طلاق بین مددجویان آذربایجان‌غربی، اهتمام کمیته امداد در برگزاری کلاس ها و دوره های مختلف مشاوره پیش، حین و پس از ازدواج است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی با اشاره به برنامه‌های این نهاد در حوزه ازدواج مددجویان نیز اظهار کرد: تخصیص ۷۸ میلیارد ریال برای تسهیل ازدواج مددجویان از مهم‌ترین اهداف این نهاد تا پایان سال جاری است.

سهندی گفت: از ابتدای امسال نیز حدود ۲۰ میلیارد ریال کمک هزینه ازدواج در اختیار مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی قرار گرفته است.

وی افزود: با این تسهیلات ۷۷۷ فقره ازدواج مددجویی در آذربایجان غربی ثبت و نیازهای اولیه زوج نیز تامین شده است.

حدود ۱۸۰ هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی قرار دارند و از خدمات آن بهره می برند.

کمک هزینه ازدواج و جهیزیه از جمله مهمترین تسهیلات ارائه شده از سوی این نهاد به جوانان تحت پوشش است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =