اتحاد شیعه و سنی رکن اساسی اقتدار ایران در جهان

ارومیه - ایرنا - امام جمعه پیرانشهر با گرامیداشت هفته وحدت گفت: اتحاد شیعه و سنی از ارکان اساسی اقتدار ایران اسلامی در جهان امروز است که باید روز به روز به تقویت این عامل اهتمام بیشتری داشته باشیم.

ماموستا مصطفی محمودی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هر اندازه وحدت بین شیعه و سنی بیشتر شود، به همان اندازه در حوزه های اقتصادی، نظامی و سیاسی موفق‌تر خواهیم بود.

وی اظهار داشت: وحدت ملت ایران موجب افزایش قدرت اقتصادی و نظامی کشورمان شده و از گزند توطئه های دشمنان مصون نگه می دارد.

وی به درگیری های کشورهای منطقه اشاره کرد و ادامه داد: بی توجهی به وحدت بین شیعه و سنی و اقوام مختلف از جمله مهمترین دلایل این درگیری ها به شمار می رود.

امام جمعه پیرانشهر با اشاره به برخی حرکت های دشمنان در فضای مجازی با هدف تفرقه افکنی بین مسلمانان اهل تسنن و تشیع اضافه کرد: چنین شیطنت هایی تعجب آور نیست زیرا سال هاست دشمنان اسلام به شیوه های مختلف سعی در ایجاد شکاف بین مسلمانان دارند و از این تلاش عقب نشینی نمی کنند.

ماموستا محمودی حضور هوشیارانه و تیزبینانه در فضای مجازی، بیان مشترکات دینی اهل تسنن و تشیع و آگاه سازی نسل جوان توسط عالمان دینی به ویژه مبلغان دینی و همچنین محققان و پژوهشگران دینی را ضرورتی اجتناب ناپذیر دانست و بیان کرد: در برابر کار ضد فرهنگی باید اقدام فرهنگی کرد و با زبان فرهنگ در فضای مجازی حضور یافت.

وی هفته وحدت را فرصتی مناسب برای بیان سیره نبی مکرم اسلام و تبیین ابعاد مختلف دین اسلام عنوان کرد و گفت: باید از ظرفیت این هفته برای بیان نقاط اشتراکی اهل تسنن و تشیع به خوبی استفاده کرد.

دوازدهم تا هفدهم ربیع الاول به فرمان امام خمینی (ره) در تقویم جمهوری اسلامی هفته وحدت نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =