آموزش‌های مهارتی مختص بانوان در آذربایجان‌غربی طراحی و ارائه می‌شود

ارومیه – ایرنا – مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان‌غربی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه با اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان گفت: در راستای این تفاهم، آموزش‌های مهارتی مختص بانوان در استان طراحی و ارائه می‌شود.

پریسا علیلو روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هدف اصلی از برگزاری این دوره های آموزش مهارتی در آذربایجان غربی، مشارکت در توانمندسازی بانوان در جامعه از طریق آموزش های مهارتی و ارتقای سطح معیشت خانواده هاست.

وی اضافه کرد: همکاری در راستای ایجاد سامانه بانوان کارآفرین، همکاری در ایجاد مرکز آموزش و اشتغال بانوان در دفاتر کانون فرهنگی و اجتماعی بانوان شهرستان ها، همکاری در امر استعدادیابی و پرورش فکری و مهارتی فرزندان خانواده ها از جمله موارد مطرح شده در این تفاهم است.

وی بیان کرد: رفع مشکلات کانون های فرهنگی اجتماعی بانوان شهرستانها در امر برگزاری آموزش های مهارتی، تحقق برنامه های دولت در زمینه تعمیم و گسترس پوشش نظام تامین اجتماعی و همگام سازی استفاده از خدمات آموزشی، مهارتی، شغلی، استعدادیابی و پرورش فکری نیز در قالب این تفاهم پیگیری می شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی ادامه داد: بانوان و دختران سهم قابل توجهی در آموزش مهارتی در استان دارند ولی می توان با هدفدار کردن این آموزش ها، زمینه استفاده حداکثری از آنها برای توسعه اشتغال بانوان را فراهم کرد.

سالانه بیش از۴۰ هزار نفر در آذربایجان غربی آموزش های مهارتی دریافت می کنند که نزدیک به نیمی از آنها را بانوان تشکیل می دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =