۲۰ آبان ۱۳۹۸، ۱:۰۲
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83549584
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

رصد تلفن نمایندگان مجلس انگلیس توسط سازمان اطلاعات داخلی فاش شد

تهران - ایرنا - یک روزنامه انگلیسی روز یکشنبه نوشت: سازمان اطلاعات داخلی (M I ۵) با توجیه حفاظت در برابر هکرهای روسی، عملیات رصد تلفن همراه نمایندگان پارلمان انگلیسی را آغاز کرده است.

به گزارش روزنامه «میررر» بخش ضد جاسوسی سازمان اطلاعات داخلی انگلیس در حال انجام یک عملیات مخفی برای محافظت از تلفن‌های نمایندگان مجلس دربرابر هکرهای روسی است.

براساس این گزارش، این رصد در حالی صورت می‌گیرد که به تازگی هیچ خبری در مورد حمله سایبری هکرهای روسی در انگلیس منتشر نشده و سازمان «ام آی فایو» نیز جزئیاتی از برنامه مخفی خود ارائه نکرده است.

به نوشته روزنامه میررر، نمایندگان مجلس انگلیس با اشاره به دریافت هشدارها و توصیه‌های سازمان اطلاعات داخلی، ارتباطات شخصی و سیاسی خود را به حالت تعلیق در آورده‌اند.

این روزنامه افزود که به نمایندگان دستور داده شده اطلاعاتی راجع به حمله سایبری توسط "قدرت خارجی" را فاش نکنند و تا زمانی که اقدامی علیه افشای ارتباطات آنان صورت نگرفته از دستگاه‌ها استفاده نکنند.

یکی از نمایندگان مجلس انگلیس که نام وی در روزنامه ذکر نشده است، گفت که از "تلاش هماهنگ" برای هک کردن حساب‌های خود از خارج مطلع شده است.

این نخستین باری نیست که مقامات انگلیس روسیه را به تلاش غیرمجاز برای دستیابی به اطلاعات طبقه بندی شده متهم می‌کنند، اما تا کنون هیچ گونه مدرکی دال بر اثبات ادعاهای خود ارائه نکرده‌اند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha