۲۰ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۲
کد خبرنگار: 1384
کد خبر: 83549527
۰ نفر

برچسب‌ها

یکهزار شهروند پردیسی آموزش‌های امدادگری می‌بینند

تهران- ایرنا- رئیس شورای اسلامی شهر پردیس با اشاره به اجرای سه دوره از "طرح آپاک" گفت: دورنمای این طرح ۲ ساله، آموزش و آماده کردن یکهزار شهروند امدادگر برای زمان بحران و بروز حوادث غیرمترقبه است.

حسن لاله روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آموزش، پیشگیری، ایمنی و کمک رسانی، سرفصل‌های طرح آموزشی "طرح آپاک " است.

وی توضیح داد: طرح آپاک به رایگان و با هدف دانش‌افزایی شهروندان با توجه به لزوم فراگیری آموزش‌های امداد و نجات و فرهنگ سازی در جامعه به همت هیات ورزش کارگری و با همکاری هلال احمرشهرستان پردیس طی دوره ای پنج روزه در سه دوره برگزار و به شرکت کنندگان گواهی حضور در دوره اعطا شد.

لاله با بیان اینکه تا کنون ۱۰۰ شهروند گواهی امدادگری دریافت کرده اند، خاطر نشان کرد: هدف اصلی ما در اجرای این طرح آماده سازی "شهروند امدادگر" در زمان بحران است و بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده درپایان این طرح ۲ ساله، تا پایان ۱۴۰۰ یکهزار امدادگر در شهرستان پردیس آماده خدمات‌رسانی در زمان بحران هستند.

رتبه دوم هیات کارگری پردیس در سطح استان تهران

وی که رئیس هیات ورزش کارگری شهرستان پردیس را نیز برعهده دارد، در خصوص فعالیت‌های ورزش کارگری در این شهرستان خاطر نشان کرد: این هیات در عملکرد سالیانه خود موفق به کسب رتبه دوم در بین هیات های کارگری استان شده است.

لاله با بیان اینکه اعزام ورزشکاران هیات ورزش کارگری به المپیک کارگری در کشور لتونی یکی از شاخصه‌های ارتقا رتبه بود، گفت: فاطمه حیدری، نایب رئیس هیات ورزش کارگری پردیس در این مسابقات موفق شد عنوان نایب قهرمانی المپیک کارگران جهان را در رشته پتانک به ارمغان آورد.

وی ادامه داد: برگزاری مسابقات متعدد در سطح شهر، حضور در مسابقات شهرستانی و استانی و اعزام ورزشکاران به مسابقات برون مرزی بخش دیگری از فعالیت‌های هیات ورزش کارگری شهرستان پردیس است.

لاله گفت: هیات ورزش کارگری رشته های متنوعی دارد و جذب جوانان شهرستان را برای حضور بیشتر در اماکن ورزشی با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی را در دستور کار داریم.

وی با اشاره به برنامه‌های آینده هیات ورزش کارگری پردیس خاطر نشان کرد: توسعه برنامه‌های ورزشی و استعدادیابی در سطح شهرستان به منظورحضور فعال در مسابقات ورزشی استانی و کشوری بخشی از برنامه‌های این هیات است.

رئیس هیات ورزش کارگری شهرستان پردیس خاطرنشان کرد: همکاران ما در سالن ورزشی شهدای گمنام و دفتر هیات واقع در مجتمع اداری کوثر در شهر پردیس پاسخگوی علاقمندان به حضور در برنامه‌های متعدد هیات ورزش کارگری هستند.

شهرستان پردیس با بیش از ۲۷۰ هزار نفر جمعیت در شرق پایتخت قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =