لیورپول با غلبه بر منچسترسیتی دست نیافتنی تر شد

تهران- ایرنا- لیورپول صدرنشین لیگ برتر فوتبال انگلیس درحساس ترین دیدار هفته دوازدهم این رقابت ها با غلبه بر منچسترسیتی فاصله خود با تیم دوم را به ۸ امتیاز افزایش داد و دست نیافتنی تر از قبل شد.

شاگردان «یورگن کلوپ» که فصل جاری لیگ برتر جزیره را خوب شروع کرده اند در این دیدار که امشب درورزشگاه «آنفلید» برگزار شد؛ درحالی شاگردان «پپ گواردیولا» را با نتیجه سه بر یک شکست دادند؛ که مدافع عنوان قهرمانی برای نزدیک شدن به صدر جدول به کسب هر سه امتیاز این دیدار نیاز فراوان داشت.

«فابینیو» دردقیقه ۶ ، «محمد صلاح» دردقیقه ۱۳ و «سادیو مانه» دردقیقه ۵۱ برای قرمز های شهر بندری لیورپول گلزنی کرده و این پیروزی ارزشمند را برای تیم خود به ارمغان آوردند.

«برناردو سیلوا» نیز در دقیقه ۷۸ برای آبی آسمانی ها موفق به گلزنی شد و با این گل که البته بی اثر ماند  کام تلخ بازیکنان را کمی شیرین کرد.

لیورپول با کسب این برتری شیرین ۳۴ امتیازی شد و به صدرنشینی خود در این لیگ ادامه داد. منچسترسیتی نیز با قبول این شکست ۲۵ امتیازی ماند و جایگاه چهارم خود درجدول رده بندی لیگ جزیره  را حفظ کرد.

شاگردان کلوپ نیمه نخست را خوب شروع کرده و زودتر از انتظار به گل رسیدند در دقیقه ۶ شوت سنگین و زیبای فابینیو درون دروازه منچستر سیتی جای گرفت و او تیمش را پیش انداخت.

روند برتری های لیورپول ادامه یافت و در  دقیقه ۱۳ با ارسال زیبای «رابرتسون» توپ به صلاح که درمحاصره مدافعان حریف قرار داشت، رسید و با یک ضربه سر چکشی گل دوم لیورپول را به ثمر رساند.

لحظه به ثمر رسیدن گل مانه

گواردیولا و بازیکنان تیمش که از این نتیجه شوک زده شده بودند بازی را در ادامه در اختیار گرفتند اما تلاش آنان به علت درخشش مدافعان لیورپول راه به جایی نبرد وآنان به گل نرسیدند.

آبی آسمانی ها نیمه دوم را بهتر شروع کرده و حملات متعددی را درهمان دقایق ابتدایی این نیمه بر روی دروازه حریف طراحی کرده اما بر خلاف جریان بازی این لیورپول بود که به گل رسید.

دردقیقه ۵۱ قزمزها در یک ضد حمله سریع از سمت راست به بیرون محوطه جریمه سیتی رسیدند و «هندرسون» با ارسالی دقیق توپ را در آستانه دروازه حریف به مانه رساند و او  با ضربه سر دقیق موفق به گلزنی شد و اختلاف را به سه گل افزایش داد.

درادامه بازیکنان منچسترسیتی که از ثبت این نتیجه تقریبا ناامید شده بودند بی محابا شروع به حمله کرده و سرانجام یکی از گل ها را جبران کردند.

دردقیقه ۷۸ ارسال بازیکنان منچستر سیتی به محوطه جریمه لیورپول در شلوغی بازیکنان ۲ تیم به «برنادو سیلوا» رسید و او با شوتی سنگین دروازه «آلیسون بکر» دروازه بان ملی پوش برزیلی لیورپول را فروریخت.

خوشحالی برناردو سیلوا پس از گلزنی به لیورپول

درادامه آبی آسمانی ها باز هم به تلاش خود برای جبران این نتیجه ادامه دادند ما آنان به گل نرسیدند.

داور دراین دیدار در ۲ صحنه مشکوک برای منچستر سیتی  پنالتی نگرفت و این مساله با اعتراض گواردیولا و بازیکنان تیمش همراه شد اما این اعتراض بی فایده بود  و داور تصمیم خود را درست خواند.
براساس آمار بازیکنان تیم منچسترسیتی در ۵۴ درصد از زمان این دیدار مالکیت توپ و میدان را دراختیار خود داشتند.

آنان دراین دیدار ۱۸حمله برروی دروازه لیورپول طراحی کرده که سه ضربه آنان در چارچوب دروازه بود. این درحالی است که بازیکنان حریف دراین دیدار ۱۲ حمله برروی دروازه میهمان داشتند که پنج حمله آنان در چارچوب دروازه بود.
ترکیب  لیورپول:
آلیسون، آرنولد، لوورن، فن دایک، رابرتسون، فابینیو، هندرسون، واینالدوم، صلاح، مانه و فیرمینو.

ترکیب منچستر سیتی:
براوو، واکر، استونز، فرناندینیو، آنجلینو، رودری، گوندوگان، دی بروینه، برناردو، استرلینگ و آگوئرو.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha