۲۰ آبان ۱۳۹۸،‏ ۰:۰۶
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 83549502
۲ نفر

برچسب‌ها

مطالعات طرح جامع حمل و نقل قم بروز رسانی می‌شود

قم– ایرنا – معاون حمل و نقل و کنترل ترافیک شهرداری قم با اشاره به برخی از مهمترین اقدامهای انجام شده برای رفع مشکل‌های ترافیکی درقم گفت: بازنگری و بروز رسانی مطالعات طرح جامع حمل و نقل درون شهری قم درحال انجام است.

عباس ذاکریان عصر یکشنبه در هفتمین جلسه شورای ترافیک قم در تالار امام جواد (ع) استانداری اظهار داشت: با توجه به اینکه آخرین آمار این طرح مطالعاتی مربوط به سال ۸۲ است، و زمان زیادی از آن گذشته، نیاز بود که به روز رسانی شود، برای این کار مشاور گرفته شده و حدود یک سال و نیم است که روی آن کار می‌کند.

وی بیان داشت: فصل پنجم این طرح مربوط به نقاط حادثه خیز و افزایش ایمنی معابر است که با همکاری پزشکی قانونی، پلیس راهور و اورژانس اطلاعات خوبی جمع آوری شده‌است.

ذاکریان همچنین با بیان اینکه طی سال های ۹۴ تا ۹۷ در مجموع ۱۸۸ نقطه حادثه خیز موجود درسطح شهر قم به شهرداری اعلام و پیشنهادهایی نیز برای رفع آن صورت گرفت، افزود: ۸۴ مورد آن انجام، ۲۲ مورد در کمیته‌های مربوطه مانند کمیته فنی شورای ترافیک مخالفت شده و ۵۶ مورد نیز مانند تقاطع های غیر همسطح زمان بر بوده‌است.

معاون شهردار قم ادامه داد: ۲۱ مورد مانند روشنایی معابر مربوط به ادارههای دیگر و پنج‌ مورد نیز تکراری بوده‌است.

ذاکریان تصریح کرد: برای سال‌جاری نیز ۱۴۳ نقطه حادثه خیز به شهرداری اعلام شده که با کمک پلیس راهور و به اتفاق سرکلانترها و مسئولان ترافیک مناطق از این موارد بازدید شده و دردستور کار کمیته فنی شورای ترافیک قرارگرفته تا تدبیری اندیشیده شود.

وی خاطرنشان کرد: سال قبل برای مکانیزه کردن پل‌های عابرپیاده درقم مناقصه ای را برگزارکردیم ولی به دلیل نوسانات نرخ ارز هیچ کس درآن شرکت نکرد.

وی افزود: امسال برای مکانیزه کردن چهار پل عابر پیاده یک شرکت کننده با ۱۲۰ میلیارد ریال برنده‌شد، یعنی مکانیزاسیون هر پل ۳۰ میلیارد ریال هزینه دارد.

وی گفت: دراین خصوص دستگاه‌های خدمات رسان مانند آب و برق و گاز باید برای جا به جایی تاسیسات با شهرداری همکاری لازم را داشته باشند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای قم نیز در این جلسه با اشاره به اینکه ۴۵ حادثه خیز در محورها و جاده های مواصلاتی قم ترمیم و اصلاح شده است، گفت: طبق اعتبار پیش بینی شده سالانه امکان برطرف کردن ۱۰ نقطه حادثه خیز وجود دارد، که با توجه اهمیت محورهای مواصلاتی قم، درخواست کردیم که سهمیه بیشتری به این استان اختصاص پیدا کند.

ابوالفضل جمالی همچنین با اشاره به مشکل های ایجاد شده برای ۲۳ دوربین جاده ای قم گفت: ۱۰ دوربین مورد سرقت قرار گرفته و پنج‌ دوربین نیز تیر خورده و هشت دوربین نیز در حال تعمیر است که به دلیل تحریم ها و کمبود قطعه های آن، تا پایان سال آماده خواهد شد.

وی همچنین بیان کرد: تامین روشنایی برای هشت نقطه جاده‌ای در استان که حادثه خیز می‌باشد، در دستور کار قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =