۲۰ آبان ۱۳۹۸،‏ ۹:۲۳
کد خبرنگار: 1796
کد خبر: 83549459
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار سد نهب را تکمیل می‌کند

قزوین - ایرنا - سد نهب واقع در شهرستان تاکستان برای تکمیل و راه‌اندازی به یک هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین روز دوشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا گفت: سد نهب هم اکنون ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای تکمیل و راه‌اندازی در حوزه تملک اراضی، بدهی پیمانکاران، خرید دریچه و سایر اقلام مورد نیاز به یک هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

یدالله ملکی افزود: هم اکنون سد نهب برای تملک اراضی به ۳۶۰ میلیارد ریال و برای پرداخت بدهی به پیمانکاران به ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که باید برای تامین این اعتبارات اقدام‌های لازم را لحاظ کرد.

وی با بیان اینکه کانال‌های سد برای عبور آب هم‌اکنون باز هستند، اظهار داشت: برای بستن این کانال‌ها و آبگیری دوباره سد به ۲ دریچه نیاز داریم که قیمت آن ۱۰۰ میلیارد ریال است.

ملکی به نقش پررنگ سد نهب در جلوگیری از سیلاب سال جاری اشاره و یادآور شد: سد نهب با اینکه نیمه تمام بود، اما توانست با مدیریت روی ورود و خروج سیلاب از ۱۲ شهر و ۲۰۳ روستای در معرض سیل این استان قرار جلوگیری کند تا جایی که ۲۰۰ متر مکعب آب وارد آن شده و ۳۵ متر مکعب آب را نیز خارج کرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین خاطرنشان کرد: سد مهمی مانند نهب که نقش موثری در توسعه استان دارد اکنون بدون اعتبارات مالی مانده و مسئولان باید نسبت به اتمام و بهره‌برداری از آن اهتمام داشته باشند.

سد نهب در ۳۶ کیلومتری جنوب غربی شهرستان تاکستان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =