دعوت به وحدت وظیفه اصلی روحانیون است

مهاباد- ایرنا- امام جمعه اهل تسنن تکاب گفت: با توجه به توطئه‌های تفرافکنانه دشمنان اسلام، دعوت به وحدت و انسجام در داخل کشور وظیفه اصلی علما و روحانیون است.

ماموستا یحیی اسماعیلی عصر روز یکشنبه در آیین ویژه میلاد مسعود نبی مکرم اسلام(ص) و جشن هفته وحدت که در مسجد اهل تسنن محمدی تکاب برگزار شد افزود: روحانیون و علما، نمایندگان دین اسلام در جامعه هستند و نقش مهمی در مبارزه با تفرقه‌افکنی دشمنان، ترویج سیره نبوی و تقویت وحدت اقوام و مذاهب دارند.

وی با بیان اینکه تقوی الهی عامل وحدت در جامعه است اظهار داشت: روحانیون شیعه و سنی باید با ترویج خدامحوری در راستای تقویت وحدت در کشور پیش‌گام و پیش‌قدم شوند.

امام جمعه اهل تسنن تکاب با اشاره به آیات وحدت در قرآن کریم بیان کرد: حفظ و تقویت رهنمودها و پیام‌های وحدت‌آفرین اسلام عزیز در شرایط حساس کنونی برای مقابله با دشمنان بسیار ضروری است از این‌رو آحاد مردم به ویژه روحانیون باید در این مسیر التزام عملی به اسلام داشته‌ باشند.

وی با بیان اینکه هیچ فردی نباید با اظهارات تفرقه افکنانه آب به آسیاب دشمن بریزد، ادامه داد: اتحاد شیعه و سنی در تکاب زبانزد است و اهالی این شهرستان و قومیت‌های مختلف با یکدیگر پیوند خویشاوندی دارند.

امام جمعه شهرستان تکاب نیز در این مراسم با گرامیداشت هفته وحدت گفت: اتحاد و همزیستی مسالمت‌آمیز اقوام ایرانی و مذاهب مختلف حاصل انقلاب اسلامی و رهنمودهای روشنگرانه حضرت امام خمینی (ره) در ابتکار نام‌گذاری هفته وحدت است.

حجت‌الاسلام عیسی برادری با بیان اینکه دشمنان اتحاد ملت ایران را برنمی‌تابند افزود: استکبار جهانی تاکنون نتوانسته است بین اقوام و مذاهب مختلف در کشور تفرقه ایجاد کند و پس از این‌ هم نمی‌تواند بین صفوف متحد و بهم پیوسته شیعه و سنی اختلاف ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه روحانیون و ائمه جماعات باید مراقب تفرقه افکنی دشمنان باشند اظهار داشت: نگاه یکسان به اقوام و مذاهب و بهره‌مندی آحاد جامعه از امکانات از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که باید این دستاورد بزرگ را پاس بداریم.

امام جمعه تکاب افزود: آمریکا و متحدانش از ایجاد اختلاف در ایران اسلامی ناامید شده‌اند چرا که امام خمینی (ره) پرچم اتحاد و وحدت را در جوامع اسلامی برافراشت.

فرماندار تکاب نیز در این آیین گفت: امام خمینی (ره) با ابتکار ماندگار خود، نظام سیاسی کشور را بر محور وحدت و اتحاد بنا نهاد و اراده مردمی شرط تحقق وحدت در ایران اسلامی است.

محمود زمانی با بیان اینکه حفظ نظم و امنیت همواره خط قرمز ما است افزود: امنیت و ثبات کشور از مسیر وحدت و انسجام به دست آمده و امروز باید این روند تقویت شود.

وی بیان کرد: امام جمعه شهرستان و امام جمعه اهل تسنن تکاب، پدران معنوی و به مثابه ۲ بال یک پرنده هستند که این شهر را همواره به سمت تقویت اتحاد و همدلی هدایت کرده‌اند.

فرماندار تکاب با اشاره به انتخابات پیش‌رو در اسفندماه سال جاری ادامه داد: تلاش می‌کنیم انتخابات مجلس یازدهم سالم، امن، بدون نقص و با مشارکت حداکثری مردم برگزار شود و در این زمینه با تمام توان از آرای مردم در انتخابات صیانت خواهیم کرد.

زمانی افزود: در راستای صیانت از حقوق شهروندی، هر کاندیدایی که در انتخابات آینده پیروز شود به طور قطع با رای خود موفق به این امر شده و ما اجازه مهندسی در انتخابات در هیچ مرحله‌ای را نخواهیم داد.

جشن هفته وحدت با اجرای برنامه‌های معنوی، مولودی‌خوانی در مدح و ستایش حضرت محمد(ص) و پخش شیرینی و شکلات و دیدار برادران شیعه و سنی ادامه یافت.

تکاب با ۸۱ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده و سال هاست اقوام کرد، ترک و اهل حق و مذاهب شیعه و سنی در کنار هم در این شهرستان زندگی می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =