عاشورا، غدیر و مهدویت سه عنصر موفقیت انقلاب اسلامی از دیدگاه دشمنان است

خرم‎آباد – ایرنا – نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‎آباد گفت:‌ دشمنان در تحلیل های  خود مساله عاشورا، غدیر و مهدویت را به عنوان سه عنصر موفقیت انقلاب و نظام اسلامی مطرح کرده‎اند.

به گزارش ایرنا آیت الله سید احمد میرعمادی روز یکشنبه در شورای سیاست گذاری، پشتیبانی و هماهنگی فعالیت های مهدوی افزود: ولایت و باور امام از اعتقادات دینی و عمیق ما است که به حیات امام زمان (عج) و وجود آن حضرت زنده ایم و موفقیت ما به برکت ایشان است.

وی با اشاره به تاثیرگذاری اعتقاد به امام در زندگی انسانها تصریح کرد:‌ این مهم در گذشته در زندگی فردی خیلی مهم بود به نحوی که افراد با توسل به امام زمان (عج) معنویت می یافتند.

وی ادامه داد:  در هر دوره ای که اعتقاد به امام زمان (عج) در زندگی  اجتماعی نقش آفرینی کرده، دشمنان برای کاهش این باور تلاش کرده اند و به همین دلیل در طول تاریخ افرادی برای گمراه کردن مردم، ادعای امامت و ارتباط با امام (عج) را داشتند.

نماینده ولی فقیه گفت: بعد از پیروزی انقلاب  اسلامی، اعتقاد به امام و مهدویت نه فقط در زندگی فردی بلکه در حوزه های اجتماعی، سیاسی  و فرهنگی ما نقش آفرین و برجسته شد.

آیت الله میرعمادی افزود: اکنون این اعتقاد و باور به منصه ظهور رسیده که انقلاب زمینه ساز ظهور امام زمان (عج) است و تا به امروز نیز با این هدف پیش رفته ایم.

وی با اشاره به ۴۰ سال فعالیت فرهنگی و دینی در خصوص مهدویت اظهار داشت:‌ رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب ترسیم دیگری از مساله امام زمان ارایه دادند و ما در این مرحله به دنبال ایجاد تمدن نوین اسلامی وآمادگی برای ظهور امام و ولایت ایشان هستیم.

وی اضافه کرد: پیروزی انقلاب اسلامی عصر جدید آغاز و مفهوم قدرت را عوض کرد چراکه در گذشته، قدرت را در سلاح، تجهیزات نظامی و ثروت می دانستند اما امروز این مهم در توده مردم نهفته است.

آیت الله میرعمادی، قدرت لایزال الهی را بالاترین قدرت ها دانست و تصریح کرد: انقلاب اسلامی در جنگ، تحریم و مساله هسته ای معادلات را بر هم زد و امروز در شرایطی هستیم که می توانیم برای آینده برنامه داشته باشیم چراکه تجربه ۴۰ سال گذشته، توانمندی، نیرو و امکانات داریم.

وی با تاکید بر اینکه فعالیت های مهدوی در ۴۰ سال دوم باید رنگ و شکل دیگری داشته باشد اظهار داشت:‌ این مهم نباید به برگزاری جشن و مراسم و وپلاکارد (دست نوشته) خلاصه شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد تصریح کرد: در گام دوم باید بحث هدایت انقلاب به سمت ظهور و آمادگی، تلاش و جهت دهی فعالیت ها سوق داده شود.

آیت الله میرعمادی گفت: در این راستا دستگاههای مختلف همچون دادگستری، نیروی انتظامی و سپاه، دانشگاهها  و جریانات سیاسی و احزاب می توانند با ایجاد عدالت عمومی، امنیت، حرکت های علمی و سیاسی در راستای تحقق سبک زندگی معنوی برخاسته از مهدویت تلاش کنند.

وی افزود: اثر این اقدام، تداوم انقلاب، معنویت مردم و توجه جامعه به امام زمان (عج)  است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان نیز گفت: بحث مهدویت از قدیم در اذهان شیعه بوده و تاکنون ادامه دارد.

محمود ثمینی افزود: از دیرباز افرادسوجو و فرصت طلب به نام امام زمان (عج)  و دیدار با وی مواردی ایجاد کردند بنابراین باید به تناسب، هدفگذاری و سیاست گذاری کلی در استان صورت بگیرد.

وی با تاکید بر تداوم فعالیت های مهدوی با حضور مردم اظهار داشت: نباید مساله را حکومتی دنبال کرد، به این نحو که فعالیت های مهدویت را هدفمند سیاست گذاری کرده و مردم را در این مسیر قرار دهیم.

وی ادامه داد: بهترین شرایط برای اجرای این هدفگذاری ها از مدارس و گروه سنی دانش آموزان است که می توان از این طریق، مساله مهدویت را در جامعه نهادینه کرد.

ثمینی تاکید کرد: برای موفقیت در این راستا باید کلاس های آموزشی تخصصی ویژه با حضور اساتید مجرب و با اطلاع تشکیل شود تا افراد هوشمندی که توانایی پاسخگویی به شبهات را دارند برای آگاهی دانش آموزان و سایر جامعه بکار گرفته شوند.

وی گفت: تبیین ظهور حضرت و شرایط به صورت تخصصی و کارشناسی  باید  توسط افراد با صلاحیت و عالم انجام شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها